FunctioneleOfMentaleStatus-v4.0(2024NL): verschil tussen versies

Uit Zorginformatiebouwstenen
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Update bot (overleg | bijdragen)
Nieuwe pagina aangemaakt met '<!-- Hieronder wordt een transclude page aangeroepen --> {{Versions-2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.3.4.26(NL)|1|FunctioneleOfMentaleStatus-v4.0(2024NL)}} <!-- Tot hier de transclude page --> ==Algemeen<!--hdGeneralInformation-->== Naam<!--hdName-->: '''nl.zorg.FunctioneleOfMentaleStatus''' link=FunctionalOrMentalStatus-v4.0(2024EN)<BR> Versie<!--hdVersion-->: '''4.0''' <br> ZIB Status<!--hdStatus-->:Draft<br> Publicatie<!--hdPublica...'
 
Update bot (overleg | bijdragen)
Geen bewerkingssamenvatting
Regel 26: Regel 26:
|style="width:250px; "|DCM::ContactInformation.Telecom||*
|style="width:250px; "|DCM::ContactInformation.Telecom||*
|-  
|-  
|style="width:250px; "|DCM::ContentAuthorList||Projectgroep Generieke Overdrachtsgegevens &amp; Kerngroep Registratie aan de Bron
|style="width:250px; "|DCM::ContentAuthorList||Projectgroep Generieke Overdrachtsgegevens & Kerngroep Registratie aan de Bron
|-  
|-  
|style="width:250px; "|DCM::CreationDate||12-9-2014
|style="width:250px; "|DCM::CreationDate||12-9-2014
Regel 54: Regel 54:
|style="width:250px; "|DCM::PublicationStatus||Unpublished
|style="width:250px; "|DCM::PublicationStatus||Unpublished
|-  
|-  
|style="width:250px; "|DCM::ReviewerList||Projectgroep Generieke Overdrachtsgegevens &amp; Kerngroep Registratie aan de Bron
|style="width:250px; "|DCM::ReviewerList||Projectgroep Generieke Overdrachtsgegevens & Kerngroep Registratie aan de Bron
|-  
|-  
|style="width:250px; "|DCM::RevisionDate||09-04-2024
|style="width:250px; "|DCM::RevisionDate||09-04-2024
Regel 83: Regel 83:
|-
|-
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_0#ZIB-94 | ZIB-94 ]]
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_0#ZIB-94 | ZIB-94 ]]
|Aanpassen tekst van Disclaimer, Terms of Use &amp; Copyrights
|Aanpassen tekst van Disclaimer, Terms of Use & Copyrights
|-
|-
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_0#ZIB-154 | ZIB-154 ]]
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_0#ZIB-154 | ZIB-154 ]]
Regel 121: Regel 121:
|-
|-
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_0#ZIB-453 | ZIB-453 ]]
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_0#ZIB-453 | ZIB-453 ]]
|Wijziging naamgeving ZIB&#39;s en logo&#39;s door andere opzet van beheer
|Wijziging naamgeving ZIB's en logo's door andere opzet van beheer
|}
|}


Regel 135: Regel 135:
|-
|-
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_1#ZIB-681 | ZIB-681 ]]
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_1#ZIB-681 | ZIB-681 ]]
|ICF &#39;alle waarden&#39; n.v.t. op FunctioneleOfMentaleStatus antwoord
|ICF 'alle waarden' n.v.t. op FunctioneleOfMentaleStatus antwoord
|}
|}


Regel 152: Regel 152:
|-
|-
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_3#ZIB-1575 | ZIB-1575 ]]
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_3#ZIB-1575 | ZIB-1575 ]]
|Deprecated termen en waardelijsten uit de prepublicatie halen
|Geen informatie
|}
|}


Publicatieversie <u>4.0</u> (nn-nn-nnnn)
Publicatieversie <u>4.0</u> (15-04-2024)
{|
{|
|-
|-
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_2#ZIB-1240 | ZIB-1240 ]]
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_2#ZIB-1240 | ZIB-1240 ]]
|waardelijsten in FunctioneleOfMentaleStatus
|Geen informatie
|-
|-
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_4#ZIB-2115 | ZIB-2115 ]]
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_4#ZIB-2115 | ZIB-2115 ]]
|Aanpassen definitiecodes verwijzingen vanuit zib BehandelDoel
|Geen informatie
|}
|}
</div>
</div>
Regel 178: Regel 178:
<imagemap> Bestand:FunctioneleOfMentaleStatus-v4.0Model(2024NL).png | center  
<imagemap> Bestand:FunctioneleOfMentaleStatus-v4.0Model(2024NL).png | center  
rect 165 81 293 151 [[#597]]
rect 165 81 293 151 [[#597]]
rect 631 82 759 152 [[MedischHulpmiddel-v4.0(2024NL)]]
rect 631 82 759 152 [[MedischHulpmiddel-v5.0(2024NL)]]
rect 632 247 760 317 [[#594]]
rect 632 247 760 317 [[#594]]
rect 374 247 502 317 [[#593]]
rect 374 247 502 317 [[#593]]
Regel 209: Regel 209:
|Gecodeerde omschrijving van de functionele of mentale status of beperking.
|Gecodeerde omschrijving van de functionele of mentale status of beperking.
Gebruikte codesystemen zijn:  
Gebruikte codesystemen zijn:  
&lt;ul&gt;
<ul>
&lt;li&gt;SNOMED CT&lt;/li&gt;
<li>SNOMED CT</li>
&lt;li&gt;ICF (International Classification of Functioning, Disability and Health)&lt;/li&gt;
<li>ICF (International Classification of Functioning, Disability and Health)</li>
&lt;/ul&gt;
</ul>


|
|
Regel 230: Regel 230:
|De mate waarin de functionele of mentale conditie beperkend is.
|De mate waarin de functionele of mentale conditie beperkend is.
Indien zowel statusnaam als statuswaarde gecodeerd vastgelegd worden, dienen beide waarden uit hetzelfde codesysteem te komen.  
Indien zowel statusnaam als statuswaarde gecodeerd vastgelegd worden, dienen beide waarden uit hetzelfde codesysteem te komen.  
Indien de pati&#235;nt een hulpmiddel gebruikt, vindt de beoordeling van de mate van beperking plaats zonder gebruik van dit hulpmiddel.
Indien de patiënt een hulpmiddel gebruikt, vindt de beoordeling van de mate van beperking plaats zonder gebruik van dit hulpmiddel.
De antwoord codes dienen geselecteerd te worden uit de bij de vraag horende subselectie van het codesysteem conform de voor dat systeem geldende regels.
De antwoord codes dienen geselecteerd te worden uit de bij de vraag horende subselectie van het codesysteem conform de voor dat systeem geldende regels.
|
|
Regel 268: Regel 268:
|colspan ="5" style ="padding-left: 0px"|<span Id=596 Title="EN: MedicalDevice:MedicalDevice::MedicalDevice::MedicalDevice::MedicalDevice::MedicalDevice">[[Bestand: arrowright.png | 10px | link=]]Hulpmiddel::MedischHulpmiddel</span>
|colspan ="5" style ="padding-left: 0px"|<span Id=596 Title="EN: MedicalDevice:MedicalDevice::MedicalDevice::MedicalDevice::MedicalDevice::MedicalDevice">[[Bestand: arrowright.png | 10px | link=]]Hulpmiddel::MedischHulpmiddel</span>
|0..*
|0..*
|Hulpmiddel dat de pati&#235;nt ter beschikking heeft of krijgt om de impact van de beperking of stoornis te verminderen.
|Hulpmiddel dat de patiënt ter beschikking heeft of krijgt om de impact van de beperking of stoornis te verminderen.
|
|
|
|
{|
{|
|-
|-
|[[Bestand: block.png | link=MedischHulpmiddel-v4.0(2024NL)]]||[[MedischHulpmiddel-v4.0(2024NL) |MedischHulpmiddel]]
|[[Bestand: block.png | link=MedischHulpmiddel-v5.0(2024NL)]]||[[MedischHulpmiddel-v5.0(2024NL) |MedischHulpmiddel]]
|}
|}
|}
|}
Regel 306: Regel 306:
|Valueset OID<!--vsValuesetOID-->: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.2.4.26.3
|Valueset OID<!--vsValuesetOID-->: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.2.4.26.3
|Binding<!--vsBindingTag-->: Required
|Binding<!--vsBindingTag-->: Required
|Status<!--vsStatusTag-->: Active
|}
|}
{| class="wikitable"  width="60% "
{| class="wikitable"  width="60% "
Regel 315: Regel 316:
|ICF
|ICF
|2.16.840.1.113883.6.254
|2.16.840.1.113883.6.254
|-style="background-color: #1F497D; color: white; font-weight: bold; "
|colspan="3"|
|-style="vertical-align:top; background-color: #EBF5FB;"
|colspan="3"|Waarde Other (OTH) uit codestelsel NullFlavor (OID: 2.16.840.1.113883.5.1008) is toegestaan in deze waardenlijst.<!--vsIncludeOTH-->
|}
|}
=== StatusNaamSnomedCodelijst===
=== StatusNaamSnomedCodelijst===
Regel 321: Regel 326:
|Valueset OID<!--vsValuesetOID-->: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.2.4.26.4
|Valueset OID<!--vsValuesetOID-->: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.2.4.26.4
|Binding<!--vsBindingTag-->: Required
|Binding<!--vsBindingTag-->: Required
|Status<!--vsStatusTag-->: Active
|}
|}
{| class="wikitable"  width="60% "
{| class="wikitable"  width="60% "
Regel 330: Regel 336:
|SNOMED CT
|SNOMED CT
|2.16.840.1.113883.6.96
|2.16.840.1.113883.6.96
|-style="background-color: #1F497D; color: white; font-weight: bold; "
|colspan="3"|
|-style="vertical-align:top; background-color: #EBF5FB;"
|colspan="3"|Waarde Other (OTH) uit codestelsel NullFlavor (OID: 2.16.840.1.113883.5.1008) is toegestaan in deze waardenlijst.<!--vsIncludeOTH-->
|}
|}
=== StatusWaardeICFCodelijst===
=== StatusWaardeICFCodelijst===
Regel 336: Regel 346:
|Valueset OID<!--vsValuesetOID-->: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.2.4.26.6
|Valueset OID<!--vsValuesetOID-->: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.2.4.26.6
|Binding<!--vsBindingTag-->: Required
|Binding<!--vsBindingTag-->: Required
|Status<!--vsStatusTag-->: Active
|}
|}
{| class="wikitable"  width="60% "
{| class="wikitable"  width="60% "
Regel 345: Regel 356:
|ICF
|ICF
|2.16.840.1.113883.6.254
|2.16.840.1.113883.6.254
|-style="background-color: #1F497D; color: white; font-weight: bold; "
|colspan="3"|
|-style="vertical-align:top; background-color: #EBF5FB;"
|colspan="3"|Waarde Other (OTH) uit codestelsel NullFlavor (OID: 2.16.840.1.113883.5.1008) is toegestaan in deze waardenlijst.<!--vsIncludeOTH-->
|}
|}
=== StatusWaardeSnomedCodelijst===
=== StatusWaardeSnomedCodelijst===
Regel 351: Regel 366:
|Valueset OID<!--vsValuesetOID-->: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.2.4.26.8
|Valueset OID<!--vsValuesetOID-->: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.2.4.26.8
|Binding<!--vsBindingTag-->: Required
|Binding<!--vsBindingTag-->: Required
|Status<!--vsStatusTag-->: Active
|}
|}
{| class="wikitable"  width="60% "
{| class="wikitable"  width="60% "
Regel 360: Regel 376:
|SNOMED CT
|SNOMED CT
|2.16.840.1.113883.6.96
|2.16.840.1.113883.6.96
|-style="background-color: #1F497D; color: white; font-weight: bold; "
|colspan="3"|
|-style="vertical-align:top; background-color: #EBF5FB;"
|colspan="3"|Waarde Other (OTH) uit codestelsel NullFlavor (OID: 2.16.840.1.113883.5.1008) is toegestaan in deze waardenlijst.<!--vsIncludeOTH-->
|}
|}


Regel 368: Regel 388:
==Bouwsteen verwijzingen<!--ftReferences-->==
==Bouwsteen verwijzingen<!--ftReferences-->==
====Deze bouwsteen verwijst naar<!--ftRefersTo-->====
====Deze bouwsteen verwijst naar<!--ftRefersTo-->====
*[[MedischHulpmiddel-v4.0(2024NL)|MedischHulpmiddel-v4.0]]
*[[MedischHulpmiddel-v5.0(2024NL)|MedischHulpmiddel-v5.0]]
====Deze bouwsteen wordt gebruikt in<!--ftReferredBy-->====
====Deze bouwsteen wordt gebruikt in<!--ftReferredBy-->====
*[[Behandeldoel-v3.2.1(2024NL)|Behandeldoel-v3.2.1]]
*[[Behandeldoel-v4.0(2024NL)|Behandeldoel-v4.0]]
*[[UitkomstVanZorg-v3.3.1(2024NL)|UitkomstVanZorg-v3.3.1]]
*[[UitkomstVanZorg-v3.3.1(2024NL)|UitkomstVanZorg-v3.3.1]]
==Technische specificaties in HL7v3 CDA en HL7 FHIR<!--ftHeader-->==
==Technische specificaties in HL7v3 CDA en HL7 FHIR<!--ftHeader-->==
Om informatie op basis van zorginformatiebouwstenen uit te wisselen zijn aanvullende, meer technische specificaties nodig.&lt;BR&gt;Niet iedere omgeving kan met dezelfde technische specificaties overweg. Om deze reden zijn er meerdere typen technische specificaties:<!--ftReferenceIntro-->
Om informatie op basis van zorginformatiebouwstenen uit te wisselen zijn aanvullende, meer technische specificaties nodig.<BR>Niet iedere omgeving kan met dezelfde technische specificaties overweg. Om deze reden zijn er meerdere typen technische specificaties:<!--ftReferenceIntro-->
<ul>
<ul>
<li>HL7&#174; versie 3 CDA compatibele specificaties, beschikbaar via de Nictiz ART-DECOR&#174; omgeving<!--ftArtDecorReference--> {{ArtDecorLinks|2024|4.26}}</li>
<li>HL7® versie 3 CDA compatibele specificaties, beschikbaar via de Nictiz ART-DECOR® omgeving<!--ftArtDecorReference--> {{ArtDecorLinks|2024|4.26}}</li>
<li>HL7&#174; FHIR&#174; compatibele specificaties, beschikbaar via de Nictiz-omgeving op de Simplifier FHIR Registry<!--ftSimplifierReference--> {{SimplefierLinks|2024|FunctionalOrMentalStatus}}</li>
<li>HL7® FHIR® compatibele specificaties, beschikbaar via de Nictiz-omgeving op de Simplifier FHIR Registry<!--ftSimplifierReference--> {{SimplefierLinks|2024|FunctionalOrMentalStatus}}</li>
</ul>
</ul>
==Downloads<!--ftDownloadTitle-->==
==Downloads<!--ftDownloadTitle-->==
De bouwsteen is ook beschikbaar als [[Media:nl.zorg.FunctioneleOfMentaleStatus-v4.0(2024NL).pdf|pdf bestand]] [[File:PDF.png|link=]] of als [[Media:nl.zorg.FunctioneleOfMentaleStatus-v4.0(2024NL).xlsx|spreadsheet]] [[File:xlsx.png|link=]]<!--ftDownloads-->
De bouwsteen is ook beschikbaar als [[Media:nl.zorg.FunctioneleOfMentaleStatus-v4.0(2024NL).pdf|pdf bestand]] [[File:PDF.png|link=]] of als [[Media:nl.zorg.FunctioneleOfMentaleStatus-v4.0(2024NL).xlsx|spreadsheet]] [[File:xlsx.png|link=]]<!--ftDownloads-->
==Over deze informatie<!--ftHeader2-->==
==Over deze informatie<!--ftHeader2-->==
De informatie in deze wiki pagina is gebaseerd op de<!--ftInfoBase--> Prepublicatie 2024-1 <BR>
De informatie in deze wiki pagina is gebaseerd op de<!--ftInfoBase--> Publicatie 2024 <BR>
SNOMED CT en LOINC codes zijn gebaseeerd op:
SNOMED CT en LOINC codes zijn gebaseeerd op:
<ul>
<ul>
<li>SNOMED Clinical Terms versie: 20240331 [R] (maart 2024-editie)</li>
<li>SNOMED Clinical Terms versie: 20250331 [R] (maart 2025-editie)</li>
<li>LOINC version 2.77</li>
<li>LOINC version 2.77</li>
</ul>
</ul>
De voorwaarden van gebruik staan op de beginpagina<!--ftConditions--> [[Bestand:list2.png|link=ZIB_Hoofdpagina<!--wikiMainpage-->]]<BR>
De voorwaarden van gebruik staan op de beginpagina<!--ftConditions--> [[Bestand:list2.png|link=ZIB_Hoofdpagina<!--wikiMainpage-->]]<BR>
Deze pagina is gegenereerd op 23/04/2024 12:14:24 met ZibExtraction v. 9.3.8777.28571<!--ftDate--> <BR>
Deze pagina is gegenereerd op 18/04/2025 11:10:25 met ZibExtraction v. 9.4.9209.40417<!--ftDate--> <BR>
-----
-----
<div style="text-align: right; direction: ltr; margin-left: 1em;" >[[Bestand: Back 16.png| link= ZIB_Publicatie<!--wikiReleasePage-->_2024(NL)]] [[ZIB_Publicatie<!--wikiReleasePage-->_2024(NL) |Terug naar ZIB overzicht<!--hdBackToMainPage--> ]]</div>
<div style="text-align: right; direction: ltr; margin-left: 1em;" >[[Bestand: Back 16.png| link= ZIB_Publicatie<!--wikiReleasePage-->_2024(NL)]] [[ZIB_Publicatie<!--wikiReleasePage-->_2024(NL) |Terug naar ZIB overzicht<!--hdBackToMainPage--> ]]</div>

Versie van 18 apr 2025 10:40


Let op!! Dit is niet de meeste recente versie van deze bouwsteen. Deze is ''hier'' te vinden.

Algemeen

Naam: nl.zorg.FunctioneleOfMentaleStatus
Versie: 4.0
ZIB Status:Draft
Publicatie: 2024
Publicatie status: Unpublished
Publicatie datum:


Terug naar ZIB overzicht

Metadata

DCM::CoderList Kerngroep Registratie aan de Bron
DCM::ContactInformation.Address *
DCM::ContactInformation.Name *
DCM::ContactInformation.Telecom *
DCM::ContentAuthorList Projectgroep Generieke Overdrachtsgegevens & Kerngroep Registratie aan de Bron
DCM::CreationDate 12-9-2014
DCM::DeprecatedDate
DCM::DescriptionLanguage nl
DCM::EndorsingAuthority.Address
DCM::EndorsingAuthority.Name PM
DCM::EndorsingAuthority.Telecom
DCM::Id 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.3.4.26
DCM::KeywordList mentale status, functionele status, functionele beperking, mentale stoornis, ADL
DCM::LifecycleStatus Draft
DCM::ModelerList Kerngroep Registratie aan de Bron
DCM::Name nl.zorg.FunctioneleOfMentaleStatus
DCM::PublicationDate
DCM::PublicationStatus Unpublished
DCM::ReviewerList Projectgroep Generieke Overdrachtsgegevens & Kerngroep Registratie aan de Bron
DCM::RevisionDate 09-04-2024
DCM::Supersedes nl.zorg.FunctioneleOfMentaleStatus-v3.2.1
DCM::Version 4.0
HCIM::PublicationLanguage NL

Revision History

Publicatieversie 1.0 (01-04-2015)

ZIB-89 Aanpassing OverdrachtFuntioneleStatus door deze te vervangen door een nieuwe bouwsteen die alleen een generieke functionele beperking bevat.
ZIB-308 Prefix Overdracht weggehaald bij de generieke bouwstenen

Incl. algemene wijzigingsverzoeken:

ZIB-94 Aanpassen tekst van Disclaimer, Terms of Use & Copyrights
ZIB-154 Consequenties opsplitsing Medicatie bouwstenen voor overige bouwstenen.
ZIB-200 Naamgeving SNOMED CT in tagged values klinische bouwstenen gelijk getrokken.
ZIB-201 Naamgeving OID: in tagged value notes van klinische bouwstenen gelijk getrokken.
ZIB-309 EOI aangepast
ZIB-324 Codelijsten Name en Description beginnen met een Hoofdletter
ZIB-326 Tekstuele aanpassingen conform de kwaliteitsreview kerngroep 2015

Publicatieversie 1.0.1 (22-05-2015)

ZIB-384 Inconsistent gebruik van de naam StatusWaardeSnomedCodelijst.
ZIB-383 Inconsistent gebruik van de naam StatusWaardeNOCCodelijst.
ZIB-382 Inconsistent gebruik van de naam StatusWaardeOMAHACodelijst.

Publicatieversie 3.0 (01-05-2016)

ZIB-453 Wijziging naamgeving ZIB's en logo's door andere opzet van beheer

Publicatieversie 3.1 (04-09-2017)

ZIB-564 Aanpassing/harmonisatie Engelse conceptnamen

Publicatieversie 3.1 (26-02-2019)

ZIB-681 ICF 'alle waarden' n.v.t. op FunctioneleOfMentaleStatus antwoord

Publicatieversie 3.2 (01-09-2020)

ZIB-1110 Laten vervallen Omaha en NOC
ZIB-1142 Toevoegen element Geslacht aan ZIB zorgverlener

Publicatieversie 3.2.1 (01-12-2021)

ZIB-1575 Geen informatie

Publicatieversie 4.0 (15-04-2024)

ZIB-1240 Geen informatie
ZIB-2115 Geen informatie

Concept

De functionele of mentale status geeft inzicht in de functionele en mentale beperkingen van de patiënt.

Purpose

De functionele en mentale status van de patiënt kunnen worden vastgelegd om inzicht te geven in de beperkingen van de patiënt waar rekening mee gehouden moet worden bij de verdere behandeling en verpleging en om het resultaat van een behandeling te kunnen evalueren.

Het is niet de bedoeling om diagnoses, die functioneel beperkend (kunnen) zijn hier vast te leggen. Hiervoor dient gebruik gemaakt van de bouwsteen Probleem.

Information Model


#597MedischHulpmiddel-v5.0(2024NL)#594#593#595#598#StatusNaamICFCodelijst#StatusNaamSnomedCodelijst#StatusWaardeICFCodelijst#StatusWaardeSnomedCodelijst


Type Id Concept Card. Definitie DefinitieCode Verwijzing
NL-CM:4.26.1 FunctioneleOfMentaleStatus Rootconcept van FunctioneleOfMentaleStatus. Dit concept bevat alle gegevenselementen van de bouwsteen FunctioneleOfMentaleStatus.
NL-CM:4.26.2 StatusNaam 1 Gecodeerde omschrijving van de functionele of mentale status of beperking.

Gebruikte codesystemen zijn:

  • SNOMED CT
  • ICF (International Classification of Functioning, Disability and Health)
StatusNaamICFCodelijst
StatusNaamSnomedCodelijst
NL-CM:4.26.3 StatusWaarde 0..1 De mate waarin de functionele of mentale conditie beperkend is.

Indien zowel statusnaam als statuswaarde gecodeerd vastgelegd worden, dienen beide waarden uit hetzelfde codesysteem te komen. Indien de patiënt een hulpmiddel gebruikt, vindt de beoordeling van de mate van beperking plaats zonder gebruik van dit hulpmiddel. De antwoord codes dienen geselecteerd te worden uit de bij de vraag horende subselectie van het codesysteem conform de voor dat systeem geldende regels.

StatusWaardeICFCodelijst
StatusWaardeSnomedCodelijst
NL-CM:4.26.6 StatusDatum 0..1 Datum waarop de status is of wordt vastgesteld. Een vage datum, b.v. alleen een jaartal is toegestaan.
NL-CM:4.26.4 Toelichting 0..1 Toelichtende opmerking als omschrijving van de functionele of mentale status.
48767-8 Verklarend commentaar [interpretatie] in {systeem} (tekstueel)
NL-CM:4.26.5 Hulpmiddel::MedischHulpmiddel 0..* Hulpmiddel dat de patiënt ter beschikking heeft of krijgt om de impact van de beperking of stoornis te verminderen.
MedischHulpmiddel

Kolommen Concept en DefinitieCode: houdt de muis boven de waarde voor meer informatie
Voor uitleg over de gebruikte symbolen, zie de legenda pagina

Example Instances

FunctioneleOfMentaleStatus
StatusNaam Zich scheren
StatusWaarde Moeite met scheren
StatusDatum 23-02-2015
Toelichting --
MedischHulpmiddel --

Valuesets

StatusNaamICFCodelijst

Valueset OID: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.2.4.26.3 Binding: Required Status: Active
Conceptnaam Codestelselnaam Codesysteem OID
Alle waarden ICF 2.16.840.1.113883.6.254
Waarde Other (OTH) uit codestelsel NullFlavor (OID: 2.16.840.1.113883.5.1008) is toegestaan in deze waardenlijst.

StatusNaamSnomedCodelijst

Valueset OID: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.2.4.26.4 Binding: Required Status: Active
Conceptnaam Codestelselnaam Codesysteem OID
SNOMED CT: <363787002|Waarneembare entiteit| SNOMED CT 2.16.840.1.113883.6.96
Waarde Other (OTH) uit codestelsel NullFlavor (OID: 2.16.840.1.113883.5.1008) is toegestaan in deze waardenlijst.

StatusWaardeICFCodelijst

Valueset OID: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.2.4.26.6 Binding: Required Status: Active
Conceptnaam Codestelselnaam Codesysteem OID
Alle waarden ICF 2.16.840.1.113883.6.254
Waarde Other (OTH) uit codestelsel NullFlavor (OID: 2.16.840.1.113883.5.1008) is toegestaan in deze waardenlijst.

StatusWaardeSnomedCodelijst

Valueset OID: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.2.4.26.8 Binding: Required Status: Active
Conceptnaam Codestelselnaam Codesysteem OID
SNOMED CT: <260245000|Waarde van bevinding| SNOMED CT 2.16.840.1.113883.6.96
Waarde Other (OTH) uit codestelsel NullFlavor (OID: 2.16.840.1.113883.5.1008) is toegestaan in deze waardenlijst.

Deze bouwsteen in overige publicaties

Bouwsteen verwijzingen

Deze bouwsteen verwijst naar

Deze bouwsteen wordt gebruikt in

Technische specificaties in HL7v3 CDA en HL7 FHIR

Om informatie op basis van zorginformatiebouwstenen uit te wisselen zijn aanvullende, meer technische specificaties nodig.
Niet iedere omgeving kan met dezelfde technische specificaties overweg. Om deze reden zijn er meerdere typen technische specificaties:

  • HL7® versie 3 CDA compatibele specificaties, beschikbaar via de Nictiz ART-DECOR® omgeving
  • HL7® FHIR® compatibele specificaties, beschikbaar via de Nictiz-omgeving op de Simplifier FHIR Registry

Downloads

De bouwsteen is ook beschikbaar als pdf bestand of als spreadsheet

Over deze informatie

De informatie in deze wiki pagina is gebaseerd op de Publicatie 2024
SNOMED CT en LOINC codes zijn gebaseeerd op:

  • SNOMED Clinical Terms versie: 20250331 [R] (maart 2025-editie)
  • LOINC version 2.77

De voorwaarden van gebruik staan op de beginpagina
Deze pagina is gegenereerd op 18/04/2025 11:10:25 met ZibExtraction v. 9.4.9209.40417


Terug naar ZIB overzicht