MUSTScore-v3.1.1(2024NL): verschil tussen versies

Uit Zorginformatiebouwstenen
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Update bot (overleg | bijdragen)
Nieuwe pagina aangemaakt met '<!-- Hieronder wordt een transclude page aangeroepen --> {{Versions-2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.3.4.5(NL)|1|MUSTScore-v3.1.1(2024NL)}} <!-- Tot hier de transclude page --> ==Algemeen<!--hdGeneralInformation-->== Naam<!--hdName-->: '''nl.zorg.MUSTScore''' link=MUSTScore-v3.1.1(2024EN)<BR> Versie<!--hdVersion-->: '''3.1.1''' <br> ZIB Status<!--hdStatus-->:Draft<br> Publicatie<!--hdPublication-->: '''2024''' <br> Publicatie status<...'
 
Update bot (overleg | bijdragen)
Geen bewerkingssamenvatting
Regel 54: Regel 54:
|style="width:250px; "|DCM::PublicationStatus||Unpublished
|style="width:250px; "|DCM::PublicationStatus||Unpublished
|-  
|-  
|style="width:250px; "|DCM::ReviewerList||Projectgroep RadB Verpleegkundige Gegevens &amp; Kerngroep Registratie aan de Bron
|style="width:250px; "|DCM::ReviewerList||Projectgroep RadB Verpleegkundige Gegevens & Kerngroep Registratie aan de Bron
|-  
|-  
|style="width:250px; "|DCM::RevisionDate||26-05-2022
|style="width:250px; "|DCM::RevisionDate||26-05-2022
Regel 75: Regel 75:
|-
|-
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_0#ZIB-453 | ZIB-453 ]]
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_0#ZIB-453 | ZIB-453 ]]
|Wijziging naamgeving ZIB&#39;s en logo&#39;s door andere opzet van beheer
|Wijziging naamgeving ZIB's en logo's door andere opzet van beheer
|}
|}


Regel 89: Regel 89:
|-
|-
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_3#ZIB-1636 | ZIB-1636 ]]
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_3#ZIB-1636 | ZIB-1636 ]]
|Tekstuele wijzigingen zib MUSTScore (2020)
|Geen informatie
|}
|}
</div>
</div>
Regel 144: Regel 144:
|colspan ="5" style ="padding-left: 0px"|<span Id=3539 Title="EN: BMIScore">[[Bestand: arrowright.png | 10px | link=]]BMIScore</span>
|colspan ="5" style ="padding-left: 0px"|<span Id=3539 Title="EN: BMIScore">[[Bestand: arrowright.png | 10px | link=]]BMIScore</span>
|0..1
|0..1
|De Body Mass Index (BMI), ook wel queteletindex (QI) genoemd, is de index die de verhouding tussen de lengte en het gewicht van een persoon weergeeft. De BMI wordt uitgedrukt in kg/m&lt;sup&gt;2&lt;/sup&gt;.  
|De Body Mass Index (BMI), ook wel queteletindex (QI) genoemd, is de index die de verhouding tussen de lengte en het gewicht van een persoon weergeeft. De BMI wordt uitgedrukt in kg/m<sup>2</sup>.  
|
|
{|
{|
Regel 179: Regel 179:
|0..1
|0..1
|Door ziekte kan voedingsinname verlaagd zijn waardoor er risico bestaat op ondervoeding.
|Door ziekte kan voedingsinname verlaagd zijn waardoor er risico bestaat op ondervoeding.
Het concept ZiekteScore wordt gebruikt als indicatie dat de pati&#235;nt ernstig ziek is en er sprake is van of kans is op meer dan 5 dagen geen voedselinname.
Het concept ZiekteScore wordt gebruikt als indicatie dat de patiënt ernstig ziek is en er sprake is van of kans is op meer dan 5 dagen geen voedselinname.
|
|
{|
{|
Regel 200: Regel 200:
{|
{|
|-
|-
|<span title = "Codesystem: SNOMED CT; Malnutrition universal screening tool score (observable entity)" >[https://terminologie.nictiz.nl/art-decor/snomed-ct?conceptId=444297006 444297006] &#39;Malnutrition Universal Screening Tool&#39;-score</span>
|<span title = "Codesystem: SNOMED CT; Malnutrition universal screening tool score (observable entity)" >[https://terminologie.nictiz.nl/art-decor/snomed-ct?conceptId=444297006 444297006] 'Malnutrition Universal Screening Tool'-score</span>
|}
|}
|
|
Regel 230: Regel 230:


==Example Instances==
==Example Instances==
Voorbeeld file fout: Kan het opgegeven bestand niet vinden. : C:\Users\zanen_nict1\Nictiz\ZIB centrum - Documenten\9. Overig\9.5. Software\Voorbeeldbestanden werkversie\ZIB_Examples_2024\nl.zorg.MUSTScore-v3.1.1(NL)_Voorbeeld.docx
{|class="wikitable" width="474px" style= "font-size: 9.5pt;"
|-style=vertical-align:top;
|colspan="2" style="background-color: #1F497D; width: 100%; "|<font color=#FFFFFF><b>MUST</b></font><font color=#FFFFFF><b>S</b></font><font color=#FFFFFF><b>core</b></font>
|-style=vertical-align:top;
| style="width: 43%; "|MUSTScoreDatumTijd
| style="width: 57%; "|27-01-2013
|-style=vertical-align:top;
| style="width: 43%; "|BMIScore
| style="width: 57%; "|2 (BMI<18,5 kg/m<sup>2</sup>)
|-style=vertical-align:top;
| style="width: 43%; "|GewichtsverliesScore
| style="width: 57%; "|1 (Gewichtsverlies 5-10%)
|-style=vertical-align:top;
| style="width: 43%; "|ZiekteScore
| style="width: 57%; "|0 (Niet ziek)
|-style=vertical-align:top;
| style="width: 43%; "|TotaalScore
| style="width: 57%; "|3
|-style=vertical-align:top;
| style="width: 43%; "|Toelichting
| style="width: 57%; "|<noWiki>-</noWiki>
|}
 
==References==
==References==
1. Stuurgroep Ondervoeding [Online] Beschikbaar op:<font color="#0000ff"><u>http://www.stuurgroepondervoeding.nl/</u></font> [Geraadpleegd: 13 februari 2015]
1. Stuurgroep Ondervoeding [Online] Beschikbaar op:<font color="#0000ff"><u>http://www.stuurgroepondervoeding.nl/</u></font> [Geraadpleegd: 13 februari 2015]
Regel 244: Regel 266:
|Valueset OID<!--vsValuesetOID-->: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.2.4.5.1
|Valueset OID<!--vsValuesetOID-->: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.2.4.5.1
|Binding<!--vsBindingTag-->: Required
|Binding<!--vsBindingTag-->: Required
|Status<!--vsStatusTag-->: Active
|}
|}
{| class="wikitable"  width="60% "
{| class="wikitable"  width="60% "
Regel 258: Regel 281:
|MUST_BMI
|MUST_BMI
|2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.4.4.1
|2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.4.4.1
|BMI &gt;20 kg/m2
|BMI >20 kg/m2
|-style="vertical-align:top; "
|-style="vertical-align:top; "
|<span title = "BMIAverage">Gemiddeld BMI</span>
|<span title = "BMIAverage">Gemiddeld BMI</span>
Regel 272: Regel 295:
|MUST_BMI
|MUST_BMI
|2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.4.4.1
|2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.4.4.1
|BMI &lt; 18,5 kg/m2
|BMI < 18,5 kg/m2
|-style="background-color: #1F497D; color: white; font-weight: bold; "
|colspan="6"|
|-style="vertical-align:top; background-color: #EBF5FB;"
|colspan="6"|Andere waarden zijn niet toegestaan<!--vsExcludeOTH-->
|}
|}
=== GewichtsverliesScoreCodelijst===
=== GewichtsverliesScoreCodelijst===
Regel 279: Regel 306:
|Valueset OID<!--vsValuesetOID-->: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.2.4.5.2
|Valueset OID<!--vsValuesetOID-->: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.2.4.5.2
|Binding<!--vsBindingTag-->: Required
|Binding<!--vsBindingTag-->: Required
|Status<!--vsStatusTag-->: Active
|}
|}
{| class="wikitable"  width="60% "
{| class="wikitable"  width="60% "
Regel 293: Regel 321:
|MUST_Gewichtsverlies
|MUST_Gewichtsverlies
|2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.4.4.2
|2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.4.4.2
|Gewichtsverlies &lt;5%
|Gewichtsverlies <5%
|-style="vertical-align:top; "
|-style="vertical-align:top; "
|<span title = "LossAverage">Gemiddeld verlies</span>
|<span title = "LossAverage">Gemiddeld verlies</span>
Regel 307: Regel 335:
|MUST_Gewichtsverlies
|MUST_Gewichtsverlies
|2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.4.4.2
|2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.4.4.2
|Gewichtsverlies &gt;10%
|Gewichtsverlies >10%
|-style="background-color: #1F497D; color: white; font-weight: bold; "
|colspan="6"|
|-style="vertical-align:top; background-color: #EBF5FB;"
|colspan="6"|Andere waarden zijn niet toegestaan<!--vsExcludeOTH-->
|}
|}
=== ZiekteScoreCodelijst===
=== ZiekteScoreCodelijst===
Regel 314: Regel 346:
|Valueset OID<!--vsValuesetOID-->: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.2.4.5.3
|Valueset OID<!--vsValuesetOID-->: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.2.4.5.3
|Binding<!--vsBindingTag-->: Required
|Binding<!--vsBindingTag-->: Required
|Status<!--vsStatusTag-->: Active
|}
|}
{| class="wikitable"  width="60% "
{| class="wikitable"  width="60% "
Regel 336: Regel 369:
|2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.4.4.3
|2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.4.4.3
|Ziek
|Ziek
|-style="background-color: #1F497D; color: white; font-weight: bold; "
|colspan="6"|
|-style="vertical-align:top; background-color: #EBF5FB;"
|colspan="6"|Andere waarden zijn niet toegestaan<!--vsExcludeOTH-->
|}
|}


Regel 348: Regel 385:
:--
:--
==Technische specificaties in HL7v3 CDA en HL7 FHIR<!--ftHeader-->==
==Technische specificaties in HL7v3 CDA en HL7 FHIR<!--ftHeader-->==
Om informatie op basis van zorginformatiebouwstenen uit te wisselen zijn aanvullende, meer technische specificaties nodig.&lt;BR&gt;Niet iedere omgeving kan met dezelfde technische specificaties overweg. Om deze reden zijn er meerdere typen technische specificaties:<!--ftReferenceIntro-->
Om informatie op basis van zorginformatiebouwstenen uit te wisselen zijn aanvullende, meer technische specificaties nodig.<BR>Niet iedere omgeving kan met dezelfde technische specificaties overweg. Om deze reden zijn er meerdere typen technische specificaties:<!--ftReferenceIntro-->
<ul>
<ul>
<li>HL7&#174; versie 3 CDA compatibele specificaties, beschikbaar via de Nictiz ART-DECOR&#174; omgeving<!--ftArtDecorReference--> {{ArtDecorLinks|2024|4.5}}</li>
<li>HL7® versie 3 CDA compatibele specificaties, beschikbaar via de Nictiz ART-DECOR® omgeving<!--ftArtDecorReference--> {{ArtDecorLinks|2024|4.5}}</li>
<li>HL7&#174; FHIR&#174; compatibele specificaties, beschikbaar via de Nictiz-omgeving op de Simplifier FHIR Registry<!--ftSimplifierReference--> {{SimplefierLinks|2024|MUSTScore}}</li>
<li>HL7® FHIR® compatibele specificaties, beschikbaar via de Nictiz-omgeving op de Simplifier FHIR Registry<!--ftSimplifierReference--> {{SimplefierLinks|2024|MUSTScore}}</li>
</ul>
</ul>
==Downloads<!--ftDownloadTitle-->==
==Downloads<!--ftDownloadTitle-->==
De bouwsteen is ook beschikbaar als [[Media:nl.zorg.MUSTScore-v3.1.1(2024NL).pdf|pdf bestand]] [[File:PDF.png|link=]] of als [[Media:nl.zorg.MUSTScore-v3.1.1(2024NL).xlsx|spreadsheet]] [[File:xlsx.png|link=]]<!--ftDownloads-->
De bouwsteen is ook beschikbaar als [[Media:nl.zorg.MUSTScore-v3.1.1(2024NL).pdf|pdf bestand]] [[File:PDF.png|link=]] of als [[Media:nl.zorg.MUSTScore-v3.1.1(2024NL).xlsx|spreadsheet]] [[File:xlsx.png|link=]]<!--ftDownloads-->
==Over deze informatie<!--ftHeader2-->==
==Over deze informatie<!--ftHeader2-->==
De informatie in deze wiki pagina is gebaseerd op de<!--ftInfoBase--> Prepublicatie 2024-1 <BR>
De informatie in deze wiki pagina is gebaseerd op de<!--ftInfoBase--> Publicatie 2024 <BR>
SNOMED CT en LOINC codes zijn gebaseeerd op:
SNOMED CT en LOINC codes zijn gebaseeerd op:
<ul>
<ul>
<li>SNOMED Clinical Terms versie: 20240331 [R] (maart 2024-editie)</li>
<li>SNOMED Clinical Terms versie: 20250331 [R] (maart 2025-editie)</li>
<li>LOINC version 2.77</li>
<li>LOINC version 2.77</li>
</ul>
</ul>
De voorwaarden van gebruik staan op de beginpagina<!--ftConditions--> [[Bestand:list2.png|link=ZIB_Hoofdpagina<!--wikiMainpage-->]]<BR>
De voorwaarden van gebruik staan op de beginpagina<!--ftConditions--> [[Bestand:list2.png|link=ZIB_Hoofdpagina<!--wikiMainpage-->]]<BR>
Deze pagina is gegenereerd op 23/04/2024 12:37:01 met ZibExtraction v. 9.3.8777.28571<!--ftDate--> <BR>
Deze pagina is gegenereerd op 18/04/2025 09:25:06 met ZibExtraction v. 9.4.9209.40417<!--ftDate--> <BR>
-----
-----
<div style="text-align: right; direction: ltr; margin-left: 1em;" >[[Bestand: Back 16.png| link= ZIB_Publicatie<!--wikiReleasePage-->_2024(NL)]] [[ZIB_Publicatie<!--wikiReleasePage-->_2024(NL) |Terug naar ZIB overzicht<!--hdBackToMainPage--> ]]</div>
<div style="text-align: right; direction: ltr; margin-left: 1em;" >[[Bestand: Back 16.png| link= ZIB_Publicatie<!--wikiReleasePage-->_2024(NL)]] [[ZIB_Publicatie<!--wikiReleasePage-->_2024(NL) |Terug naar ZIB overzicht<!--hdBackToMainPage--> ]]</div>

Versie van 18 apr 2025 10:00



Algemeen

Naam: nl.zorg.MUSTScore
Versie: 3.1.1
ZIB Status:Draft
Publicatie: 2024
Publicatie status: Unpublished
Publicatie datum:


Terug naar ZIB overzicht

Metadata

DCM::CoderList Werkgroep RadB Verpleegkundige Gegevens
DCM::ContactInformation.Address *
DCM::ContactInformation.Name *
DCM::ContactInformation.Telecom *
DCM::ContentAuthorList Werkgroep RadB Verpleegkundige Gegevens
DCM::CreationDate 12-2-2014
DCM::DeprecatedDate
DCM::DescriptionLanguage nl
DCM::EndorsingAuthority.Address
DCM::EndorsingAuthority.Name PM
DCM::EndorsingAuthority.Telecom
DCM::Id 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.3.4.5
DCM::KeywordList Ondervoeding, ondervoedingsscore, MUST, malnutrition
DCM::LifecycleStatus Draft
DCM::ModelerList Werkgroep RadB Verpleegkundige Gegevens
DCM::Name nl.zorg.MUSTScore
DCM::PublicationDate
DCM::PublicationStatus Unpublished
DCM::ReviewerList Projectgroep RadB Verpleegkundige Gegevens & Kerngroep Registratie aan de Bron
DCM::RevisionDate 26-05-2022
DCM::Supersedes nl.zorg.MUSTScore-v3.1
DCM::Version 3.1.1
HCIM::PublicationLanguage NL

Revision History

Publicatieversie 1.0 (01-07-2015)

Publicatieversie 3.0 (01-05-2016)

ZIB-453 Wijziging naamgeving ZIB's en logo's door andere opzet van beheer

Publicatieversie 3.1 (31-01-2020)

ZIB-922 DefinitionCodes zib nl.MUSTScore

Publicatieversie 3.1.1 (10-06-2022)

ZIB-1636 Geen informatie

Concept

De Malnutrition Universal Screening Tool (MUST) is een (gevalideerd) diagnostisch screeningsinstrument voor het bepalen van de mate van ondervoeding van de patiënt.
Voor dit screeningsinstrument wordt bij elke patiënt de Body Mass Index (BMI) en het
percentage gewichtsverlies berekend en wordt de patiënt een ziektefactor toegekend. De MUST ondersteunt het vroegtijdig herkennen en behandelen van ondervoeding.

(Bron: Richtlijn Behandeling en screening ondervoeding.)

Purpose

De MUST score wordt toegepast om de mate van ondervoeding of het risico hierop vast te stellen. Om ondervoeding snel en adequaat te kunnen behandelen is het van belang dat ondervoeding tijdig gesignaleerd wordt.

Patient Population

De MUST wordt gebruikt bij patiënten in de leeftijd vanaf 18 jaar.
Voor kinderen wordt gebruik gemaakt van het instrument STRONGkids.

Information Model


#3550#ZiekteScoreCodelijst#GewichtsverliesScoreCodelijst#3549#3546#3541#BMIScoreCodelijst#3547#3539#3540


Type Id Concept Card. Definitie DefinitieCode Verwijzing
NL-CM:4.5.1 MUSTScore Rootconcept van de bouwsteen MUSTScore. Dit rootconcept bevat alle gegevenselementen van de bouwsteen MUSTScore.
414648004 Malnutrition Universal Screening Tool
NL-CM:4.5.3 BMIScore 0..1 De Body Mass Index (BMI), ook wel queteletindex (QI) genoemd, is de index die de verhouding tussen de lengte en het gewicht van een persoon weergeeft. De BMI wordt uitgedrukt in kg/m2.
4005003 MUSTScore BMIScore
BMIScoreCodelijst
NL-CM:4.5.4 GewichtsverliesScore 0..1 Het percentage ongewenst gewichtsverlies in de afgelopen 3-6 maanden.
4005004 MUSTScore GewichtsverliesScore
GewichtsverliesScoreCodelijst
NL-CM:4.5.5 ZiekteScore 0..1 Door ziekte kan voedingsinname verlaagd zijn waardoor er risico bestaat op ondervoeding.

Het concept ZiekteScore wordt gebruikt als indicatie dat de patiënt ernstig ziek is en er sprake is van of kans is op meer dan 5 dagen geen voedselinname.

4005005 MUSTScore ZiekteScore
ZiekteScoreCodelijst
NL-CM:4.5.2 TotaalScore 0..1 De totaalscore is de optelsom van de deelscores. Het bereik van de totaalscore is 0 tot 6.
444297006 'Malnutrition Universal Screening Tool'-score
NL-CM:4.5.6 MUSTScoreDatumTijd 1 De datum en het tijdstip waarop de MUST-score bepaald is.
NL-CM:4.5.7 Toelichting 0..1 Een toelichting op de meting of omstandigheden tijdens de meting.
48767-8 Verklarend commentaar [interpretatie] in {systeem} (tekstueel)

Kolommen Concept en DefinitieCode: houdt de muis boven de waarde voor meer informatie
Voor uitleg over de gebruikte symbolen, zie de legenda pagina

Example Instances

MUSTScore
MUSTScoreDatumTijd 27-01-2013
BMIScore 2 (BMI<18,5 kg/m2)
GewichtsverliesScore 1 (Gewichtsverlies 5-10%)
ZiekteScore 0 (Niet ziek)
TotaalScore 3
Toelichting -

References

1. Stuurgroep Ondervoeding [Online] Beschikbaar op:http://www.stuurgroepondervoeding.nl/ [Geraadpleegd: 13 februari 2015]

2. Bapen [Online] Beschikbaar op:http://www.bapen.co.uk [Geraadpleegd: 13 februari 2015]

3. Richtlijn Behandeling en screening ondervoeding. [Online] Beschikbaar op:http://stuurgroepondervoeding.nl/wp-content/uploads/2015/02/Richtlijn_screenen_en_behandeling_van_ondervoeding_juni_2011.pdf [Geraadpleegd: 13 februari 2015]

Valuesets

BMIScoreCodelijst

Valueset OID: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.2.4.5.1 Binding: Required Status: Active
Conceptnaam Conceptcode Conceptwaarde Codestelselnaam Codesysteem OID Omschrijving
Hoog BMI B0 0 MUST_BMI 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.4.4.1 BMI >20 kg/m2
Gemiddeld BMI B1 1 MUST_BMI 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.4.4.1 BMI tussen 18,5-20 kg/m2
Laag BMI B2 2 MUST_BMI 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.4.4.1 BMI < 18,5 kg/m2
Andere waarden zijn niet toegestaan

GewichtsverliesScoreCodelijst

Valueset OID: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.2.4.5.2 Binding: Required Status: Active
Conceptnaam Conceptcode Conceptwaarde Codestelselnaam Codesysteem OID Omschrijving
Weinig verlies G0 0 MUST_Gewichtsverlies 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.4.4.2 Gewichtsverlies <5%
Gemiddeld verlies G1 1 MUST_Gewichtsverlies 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.4.4.2 Gewichtsverlies = 5-10%
Veel verlies G2 2 MUST_Gewichtsverlies 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.4.4.2 Gewichtsverlies >10%
Andere waarden zijn niet toegestaan

ZiekteScoreCodelijst

Valueset OID: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.2.4.5.3 Binding: Required Status: Active
Conceptnaam Conceptcode Conceptwaarde Codestelselnaam Codesysteem OID Omschrijving
Niet acuut ziek Z0 0 MUST_Ziekte 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.4.4.3 Niet ziek
Acuut ziek Z1 2 MUST_Ziekte 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.4.4.3 Ziek
Andere waarden zijn niet toegestaan

Deze bouwsteen in overige publicaties

Bouwsteen verwijzingen

Deze bouwsteen verwijst naar

--

Deze bouwsteen wordt gebruikt in

--

Technische specificaties in HL7v3 CDA en HL7 FHIR

Om informatie op basis van zorginformatiebouwstenen uit te wisselen zijn aanvullende, meer technische specificaties nodig.
Niet iedere omgeving kan met dezelfde technische specificaties overweg. Om deze reden zijn er meerdere typen technische specificaties:

  • HL7® versie 3 CDA compatibele specificaties, beschikbaar via de Nictiz ART-DECOR® omgeving
  • HL7® FHIR® compatibele specificaties, beschikbaar via de Nictiz-omgeving op de Simplifier FHIR Registry

Downloads

De bouwsteen is ook beschikbaar als pdf bestand of als spreadsheet

Over deze informatie

De informatie in deze wiki pagina is gebaseerd op de Publicatie 2024
SNOMED CT en LOINC codes zijn gebaseeerd op:

  • SNOMED Clinical Terms versie: 20250331 [R] (maart 2025-editie)
  • LOINC version 2.77

De voorwaarden van gebruik staan op de beginpagina
Deze pagina is gegenereerd op 18/04/2025 09:25:06 met ZibExtraction v. 9.4.9209.40417


Terug naar ZIB overzicht