Verstrekkingsverzoek-v4.0(2024NL): verschil tussen versies

Uit Zorginformatiebouwstenen
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Update bot (overleg | bijdragen)
Nieuwe pagina aangemaakt met '<!-- Hieronder wordt een transclude page aangeroepen --> {{Versions-2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.3.9.10(NL)|1|Verstrekkingsverzoek-v4.0(2024NL)}} <!-- Tot hier de transclude page --> ==Algemeen<!--hdGeneralInformation-->== Naam<!--hdName-->: '''nl.zorg.Verstrekkingsverzoek''' link=DispenseRequest-v4.0(2024EN)<BR> Versie<!--hdVersion-->: '''4.0''' <br> ZIB Status<!--hdStatus-->:Draft<br> Publicatie<!--hdPublication-->: '''2024''' <...'
 
Update bot (overleg | bijdragen)
Geen bewerkingssamenvatting
Regel 54: Regel 54:
|style="width:250px; "|DCM::PublicationStatus||Unpublished
|style="width:250px; "|DCM::PublicationStatus||Unpublished
|-  
|-  
|style="width:250px; "|DCM::ReviewerList||Projectgroep Medicatieproces &amp; Architectuurgroep Registratie aan de Bron
|style="width:250px; "|DCM::ReviewerList||Projectgroep Medicatieproces & Architectuurgroep Registratie aan de Bron
|-  
|-  
|style="width:250px; "|DCM::RevisionDate||10-04-2024
|style="width:250px; "|DCM::RevisionDate||10-04-2024
Regel 89: Regel 89:
|-
|-
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_1#ZIB-911 | ZIB-911 ]]
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_1#ZIB-911 | ZIB-911 ]]
|Correction English &quot;Farmaceutical&quot;
|Correction English "Farmaceutical"
|-
|-
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_2#ZIB-1011 | ZIB-1011 ]]
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_2#ZIB-1011 | ZIB-1011 ]]
|Omschrijving bij &#39;Aantal herhalingen&quot;
|Omschrijving bij 'Aantal herhalingen"
|}
|}


Regel 99: Regel 99:
|-
|-
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_2#ZIB-1452 | ZIB-1452 ]]
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_2#ZIB-1452 | ZIB-1452 ]]
|Duplicate tekst in zib concept omschrijving en definitie op de root
|Geen informatie
|-
|-
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_2#ZIB-1457 | ZIB-1457 ]]
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_2#ZIB-1457 | ZIB-1457 ]]
|Verwijderen woord &#39;voorlopig&#39;
|Geen informatie
|}
|}


Regel 109: Regel 109:
|-
|-
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_3#ZIB-1721 | ZIB-1721 ]]
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_3#ZIB-1721 | ZIB-1721 ]]
|Verzameling errata bouwsteen Verstrekkingsverzoek
|Geen informatie
|}
|}


Regel 116: Regel 116:
|-
|-
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_2#ZIB-1462 | ZIB-1462 ]]
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_2#ZIB-1462 | ZIB-1462 ]]
|Concept naam PeriodOfUse geen goede vertaling in zib Verstrekkingsverzoek
|Geen informatie
|}
|}


Publicatieversie <u>4.0</u> (nn-nn-nnnn)
Publicatieversie <u>4.0</u> (15-04-2024)
{|
{|
|-
|-
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_3#ZIB-1989 | ZIB-1989 ]]
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_3#ZIB-1989 | ZIB-1989 ]]
|IMM toevoegen aan codelijst &#39;aanvullende wensen&#39; VV
|Geen informatie
|-
|-
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_4#ZIB-2128 | ZIB-2128 ]]
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_4#ZIB-2128 | ZIB-2128 ]]
|Correctie naamgeving codesysteem aanvullende informatie en wensen
|Geen informatie
|-
|-
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_4#ZIB-2132 | ZIB-2132 ]]
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_4#ZIB-2132 | ZIB-2132 ]]
|2023-1 Verwijzingen naar FarmaceutischProduct gebruiken verkeerde NL-CM id
|Geen informatie
|-
|-
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_4#ZIB-2164 | ZIB-2164 ]]
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_4#ZIB-2164 | ZIB-2164 ]]
|Status toevoegen aan VerstrekkingsVerzoek
|Geen informatie
|-
|-
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_4#ZIB-2176 | ZIB-2176 ]]
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_4#ZIB-2176 | ZIB-2176 ]]
|Ucum waardes beperken volgens medicatieproces
|Geen informatie
|}
|}
</div>
</div>
Regel 176: Regel 176:
{|
{|
|-
|-
|<span title = "Codesystem: SNOMED CT; Request to dispense medication to patient (situation)" >[https://terminologie.nictiz.nl/art-decor/snomed-ct?conceptId=52711000146108 52711000146108] Verzoek om medicatie aan pati&#235;nt te verstrekken</span>
|<span title = "Codesystem: SNOMED CT; Request to dispense medication to patient (situation)" >[https://terminologie.nictiz.nl/art-decor/snomed-ct?conceptId=52711000146108 52711000146108] Verzoek om medicatie aan patiënt te verstrekken</span>
|}
|}
|
|
Regel 220: Regel 220:
|colspan ="5" style ="padding-left: 0px"|<span Id=1571 Title="EN: SupplyPeriod::TimeInterval">[[Bestand: arrowright.png | 10px | link=]]Verbruiksperiode::TijdsInterval</span>
|colspan ="5" style ="padding-left: 0px"|<span Id=1571 Title="EN: SupplyPeriod::TimeInterval">[[Bestand: arrowright.png | 10px | link=]]Verbruiksperiode::TijdsInterval</span>
|0..1
|0..1
|Gedurende de gefiatteerde verbruiksperiode heeft de apotheker toestemming om verstrekkingen te doen zodat de pati&#235;nt voldoende medicatie op voorraad heeft.&lt;br /&gt;De gefiatteerde verbruiksperiode kan in veel gevallen worden beschreven door alleen een einddatum: de gefiatteerde einddatum verbruik.
|Gedurende de gefiatteerde verbruiksperiode heeft de apotheker toestemming om verstrekkingen te doen zodat de patiënt voldoende medicatie op voorraad heeft.<br />De gefiatteerde verbruiksperiode kan in veel gevallen worden beschreven door alleen een einddatum: de gefiatteerde einddatum verbruik.
Toegestane eenheden voor de duur zijn:  uur, dag, week, jaar
Toegestane eenheden voor de duur zijn:  uur, dag, week, jaar


Regel 235: Regel 235:
|colspan ="5" style ="padding-left: 0px"|<span Id=1574 Title="EN: NumberOfRefills">[[Bestand: arrowright.png | 10px | link=]]AantalHerhalingen</span>
|colspan ="5" style ="padding-left: 0px"|<span Id=1574 Title="EN: NumberOfRefills">[[Bestand: arrowright.png | 10px | link=]]AantalHerhalingen</span>
|0..1
|0..1
|Het aantal additionele keren dat verstrekt mag worden n&#225; de eerste verstrekking.
|Het aantal additionele keren dat verstrekt mag worden de eerste verstrekking.
In geval van een opgegeven &lt;i&gt;Te verstrekken hoeveelheid&lt;/i&gt;: De totaal te verstrekken hoeveelheid is: (Aantal herhalingen + 1) x te verstrekken hoeveelheid.
In geval van een opgegeven <i>Te verstrekken hoeveelheid</i>: De totaal te verstrekken hoeveelheid is: (Aantal herhalingen + 1) x te verstrekken hoeveelheid.
In geval van een opgegeven&lt;i&gt;Verbruiksperiode&lt;/i&gt;: De totaal te verstrekken duur is: (Aantal herhalingen + 1) x verbruiksperiode.
In geval van een opgegeven<i>Verbruiksperiode</i>: De totaal te verstrekken duur is: (Aantal herhalingen + 1) x verbruiksperiode.
|
|
|
|
Regel 264: Regel 264:
|colspan ="5" style ="padding-left: 0px"|<span Id=1576 Title="EN: AdditionalWishes">[[Bestand: arrowright.png | 10px | link=]]AanvullendeWensen</span>
|colspan ="5" style ="padding-left: 0px"|<span Id=1576 Title="EN: AdditionalWishes">[[Bestand: arrowright.png | 10px | link=]]AanvullendeWensen</span>
|0..*
|0..*
|Logistieke en andere aanwijzingen bijvoorbeeld: niet opnemen in GDS, spoed, bewuste afwijking, etc.&#160;
|Logistieke en andere aanwijzingen bijvoorbeeld: niet opnemen in GDS, spoed, bewuste afwijking, etc. 
|
|
|
|
Regel 292: Regel 292:
|Toelichting bij verstrekkingsverzoek.
|Toelichting bij verstrekkingsverzoek.


Deze toelichting kan bijvoorbeeld uitleg bevatten waarom een voorschrijver een verstrekkingsverzoek maakt dat afwijkt van wat gebruikelijk is. Bijvoorbeeld een extra verstrekkingsverzoek dat nodig is omdat de pati&#235;nt de medicatie is kwijt geraakt.
Deze toelichting kan bijvoorbeeld uitleg bevatten waarom een voorschrijver een verstrekkingsverzoek maakt dat afwijkt van wat gebruikelijk is. Bijvoorbeeld een extra verstrekkingsverzoek dat nodig is omdat de patiënt de medicatie is kwijt geraakt.
|
|
{|
{|
Regel 355: Regel 355:
|Valueset OID<!--vsValuesetOID-->: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.2.9.10.1
|Valueset OID<!--vsValuesetOID-->: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.2.9.10.1
|Binding<!--vsBindingTag-->: Required
|Binding<!--vsBindingTag-->: Required
|Status<!--vsStatusTag-->: Active
|}
|}
{| class="wikitable"  width="60% "
{| class="wikitable"  width="60% "
Regel 386: Regel 387:
|2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.20.77.5.2.14.2051
|2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.20.77.5.2.14.2051
|In manu medici (IMM)
|In manu medici (IMM)
|-style="background-color: #1F497D; color: white; font-weight: bold; "
|colspan="5"|
|-style="vertical-align:top; background-color: #EBF5FB;"
|colspan="5"|Andere waarden zijn niet toegestaan<!--vsExcludeOTH-->
|}
|}
Opm.:<!--vsNotes--> De G-standaard bevat een kopie van de MP waardenlijsten.
Opm.:<!--vsNotes--> De G-standaard bevat een kopie van de MP waardenlijsten.
Regel 393: Regel 398:
|Valueset OID<!--vsValuesetOID-->: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.2.9.10.2
|Valueset OID<!--vsValuesetOID-->: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.2.9.10.2
|Binding<!--vsBindingTag-->: Required
|Binding<!--vsBindingTag-->: Required
|Status<!--vsStatusTag-->: Active
|}
|}
{| class="wikitable"  width="60% "
{| class="wikitable"  width="60% "
Regel 430: Regel 436:
|2.16.840.1.113883.5.14
|2.16.840.1.113883.5.14
|Niet gestart
|Niet gestart
|-style="background-color: #1F497D; color: white; font-weight: bold; "
|colspan="5"|
|-style="vertical-align:top; background-color: #EBF5FB;"
|colspan="5"|Andere waarden zijn niet toegestaan<!--vsExcludeOTH-->
|}
|}


Regel 444: Regel 454:
*[[Medicatieverstrekking-v3.0.1(2024NL)|Medicatieverstrekking-v3.0.1]]
*[[Medicatieverstrekking-v3.0.1(2024NL)|Medicatieverstrekking-v3.0.1]]
==Technische specificaties in HL7v3 CDA en HL7 FHIR<!--ftHeader-->==
==Technische specificaties in HL7v3 CDA en HL7 FHIR<!--ftHeader-->==
Om informatie op basis van zorginformatiebouwstenen uit te wisselen zijn aanvullende, meer technische specificaties nodig.&lt;BR&gt;Niet iedere omgeving kan met dezelfde technische specificaties overweg. Om deze reden zijn er meerdere typen technische specificaties:<!--ftReferenceIntro-->
Om informatie op basis van zorginformatiebouwstenen uit te wisselen zijn aanvullende, meer technische specificaties nodig.<BR>Niet iedere omgeving kan met dezelfde technische specificaties overweg. Om deze reden zijn er meerdere typen technische specificaties:<!--ftReferenceIntro-->
<ul>
<ul>
<li>HL7&#174; versie 3 CDA compatibele specificaties, beschikbaar via de Nictiz ART-DECOR&#174; omgeving<!--ftArtDecorReference--> {{ArtDecorLinks|2024|9.10}}</li>
<li>HL7® versie 3 CDA compatibele specificaties, beschikbaar via de Nictiz ART-DECOR® omgeving<!--ftArtDecorReference--> {{ArtDecorLinks|2024|9.10}}</li>
<li>HL7&#174; FHIR&#174; compatibele specificaties, beschikbaar via de Nictiz-omgeving op de Simplifier FHIR Registry<!--ftSimplifierReference--> {{SimplefierLinks|2024|DispenseRequest}}</li>
<li>HL7® FHIR® compatibele specificaties, beschikbaar via de Nictiz-omgeving op de Simplifier FHIR Registry<!--ftSimplifierReference--> {{SimplefierLinks|2024|DispenseRequest}}</li>
</ul>
</ul>
==Downloads<!--ftDownloadTitle-->==
==Downloads<!--ftDownloadTitle-->==
De bouwsteen is ook beschikbaar als [[Media:nl.zorg.Verstrekkingsverzoek-v4.0(2024NL).pdf|pdf bestand]] [[File:PDF.png|link=]] of als [[Media:nl.zorg.Verstrekkingsverzoek-v4.0(2024NL).xlsx|spreadsheet]] [[File:xlsx.png|link=]]<!--ftDownloads-->
De bouwsteen is ook beschikbaar als [[Media:nl.zorg.Verstrekkingsverzoek-v4.0(2024NL).pdf|pdf bestand]] [[File:PDF.png|link=]] of als [[Media:nl.zorg.Verstrekkingsverzoek-v4.0(2024NL).xlsx|spreadsheet]] [[File:xlsx.png|link=]]<!--ftDownloads-->
==Over deze informatie<!--ftHeader2-->==
==Over deze informatie<!--ftHeader2-->==
De informatie in deze wiki pagina is gebaseerd op de<!--ftInfoBase--> Prepublicatie 2024-1 <BR>
De informatie in deze wiki pagina is gebaseerd op de<!--ftInfoBase--> Publicatie 2024 <BR>
SNOMED CT en LOINC codes zijn gebaseeerd op:
SNOMED CT en LOINC codes zijn gebaseeerd op:
<ul>
<ul>
<li>SNOMED Clinical Terms versie: 20240331 [R] (maart 2024-editie)</li>
<li>SNOMED Clinical Terms versie: 20250331 [R] (maart 2025-editie)</li>
<li>LOINC version 2.77</li>
<li>LOINC version 2.77</li>
</ul>
</ul>
De voorwaarden van gebruik staan op de beginpagina<!--ftConditions--> [[Bestand:list2.png|link=ZIB_Hoofdpagina<!--wikiMainpage-->]]<BR>
De voorwaarden van gebruik staan op de beginpagina<!--ftConditions--> [[Bestand:list2.png|link=ZIB_Hoofdpagina<!--wikiMainpage-->]]<BR>
Deze pagina is gegenereerd op 23/04/2024 12:17:46 met ZibExtraction v. 9.3.8777.28571<!--ftDate--> <BR>
Deze pagina is gegenereerd op 18/04/2025 11:15:16 met ZibExtraction v. 9.4.9209.40417<!--ftDate--> <BR>
-----
-----
<div style="text-align: right; direction: ltr; margin-left: 1em;" >[[Bestand: Back 16.png| link= ZIB_Publicatie<!--wikiReleasePage-->_2024(NL)]] [[ZIB_Publicatie<!--wikiReleasePage-->_2024(NL) |Terug naar ZIB overzicht<!--hdBackToMainPage--> ]]</div>
<div style="text-align: right; direction: ltr; margin-left: 1em;" >[[Bestand: Back 16.png| link= ZIB_Publicatie<!--wikiReleasePage-->_2024(NL)]] [[ZIB_Publicatie<!--wikiReleasePage-->_2024(NL) |Terug naar ZIB overzicht<!--hdBackToMainPage--> ]]</div>

Versie van 18 apr 2025 10:41


Let op!! Dit is niet de meeste recente versie van deze bouwsteen. Deze is ''hier'' te vinden.

Algemeen

Naam: nl.zorg.Verstrekkingsverzoek
Versie: 4.0
ZIB Status:Draft
Publicatie: 2024
Publicatie status: Unpublished
Publicatie datum:


Terug naar ZIB overzicht

Metadata

DCM::CoderList Projectgroep Medicatieproces
DCM::ContactInformation.Address
DCM::ContactInformation.Name *
DCM::ContactInformation.Telecom
DCM::ContentAuthorList Projectgroep Medicatieproces
DCM::CreationDate 1-2-2017
DCM::DeprecatedDate
DCM::DescriptionLanguage nl
DCM::EndorsingAuthority.Address
DCM::EndorsingAuthority.Name PM
DCM::EndorsingAuthority.Telecom
DCM::Id 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.3.9.10
DCM::KeywordList Medicatie, Verstrekkingsverzoek
DCM::LifecycleStatus Draft
DCM::ModelerList Architectuurgroep Registratie aan de Bron
DCM::Name nl.zorg.Verstrekkingsverzoek
DCM::PublicationDate
DCM::PublicationStatus Unpublished
DCM::ReviewerList Projectgroep Medicatieproces & Architectuurgroep Registratie aan de Bron
DCM::RevisionDate 10-04-2024
DCM::Supersedes nl.zorg.Verstrekkingsverzoek-v3.0
DCM::Version 4.0
HCIM::PublicationLanguage NL

Revision History

Publicatieversie 1.0 (04-09-2017)

Publicatieversie 1.0.1 (31-12-2017)

ZIB-618 Hernoemen Verstrekking naar Medicatieverstrekking

Publicatieversie 1.0.2 (31-01-2020)

ZIB-888 terminologie reden voor stoppen medicatie verbeteren en SNOMED coderingen zibs met meditatieproces gelijktrekken

Publicatieversie 1.0.3 (01-09-2020)

ZIB-911 Correction English "Farmaceutical"
ZIB-1011 Omschrijving bij 'Aantal herhalingen"

Publicatieversie 1.1 (01-12-2021)

ZIB-1452 Geen informatie
ZIB-1457 Geen informatie

Publicatieversie 2.0 (10-06-2022)

ZIB-1721 Geen informatie

Publicatieversie 3.0 (15-10-2023)

ZIB-1462 Geen informatie

Publicatieversie 4.0 (15-04-2024)

ZIB-1989 Geen informatie
ZIB-2128 Geen informatie
ZIB-2132 Geen informatie
ZIB-2164 Geen informatie
ZIB-2176 Geen informatie

Concept

Het verstrekkingsverzoek is het verzoek van een voorschrijver aan de apotheker, verstrekking(en) te doen aan de patiënt, ter ondersteuning van geldende medicatieafspraken. De voorschrijver verzoekt om een hoeveelheid van een geneesmiddel te verstrekken of voor een verbruiksperiode verstrekking(en) te doen.

Purpose

Het doel van het verstrekkingsverzoek is dat de apotheker een ter hand stelling gaat doen zodat de patiënt voldoende voorraad heeft.

Information Model


#AanvullendeWensenCodelijst#1576TijdsInterval-v1.3(2024NL)#1572#1574FarmaceutischProduct-v2.2.1(2024NL)#1568#1570#1567Zorgaanbieder-v3.6(2024NL)#1569#4870#VerstrekkingsverzoekStatusCodelijst


Type Id Concept Card. Definitie DefinitieCode Verwijzing
NL-CM:9.10.19963 Verstrekkingsverzoek Rootconcept van de bouwsteen Verstrekkingsverzoek. Dit rootconcept bevat alle gegevenselementen van de bouwsteen Verstrekkingsverzoek.
52711000146108 Verzoek om medicatie aan patiënt te verstrekken
NL-CM:9.10.19966 BeoogdVerstrekker::Zorgaanbieder 0..1 De beoogde verstrekker is een apotheker.
Zorgaanbieder
NL-CM:9.10.22249 TeVerstrekkenGeneesmiddel::FarmaceutischProduct 1 Te verstrekken geneesmiddel.
FarmaceutischProduct
NL-CM:9.10.20060 VerstrekkingsverzoekDatum 0..1 Tijdstip waarop het verstrekkingsverzoek is vastgesteld.
NL-CM:9.10.20062 Verbruiksperiode::TijdsInterval 0..1 Gedurende de gefiatteerde verbruiksperiode heeft de apotheker toestemming om verstrekkingen te doen zodat de patiënt voldoende medicatie op voorraad heeft.
De gefiatteerde verbruiksperiode kan in veel gevallen worden beschreven door alleen een einddatum: de gefiatteerde einddatum verbruik.

Toegestane eenheden voor de duur zijn: uur, dag, week, jaar

TijdsInterval
NL-CM:9.10.22120 AantalHerhalingen 0..1 Het aantal additionele keren dat verstrekt mag worden ná de eerste verstrekking.

In geval van een opgegeven Te verstrekken hoeveelheid: De totaal te verstrekken hoeveelheid is: (Aantal herhalingen + 1) x te verstrekken hoeveelheid. In geval van een opgegevenVerbruiksperiode: De totaal te verstrekken duur is: (Aantal herhalingen + 1) x verbruiksperiode.

NL-CM:9.10.19964 TeVerstrekkenHoeveelheid 0..1 Dit is het aantal eenheden van het bestelde product per verstrekking. Het aantal herhalingen geeft aan hoeveel keer deze hoeveelheid verstrekt mag worden. Optioneel is voor de eenheid in plaats van gebruik van UCUM eenheden ook een vertaling toegestaan naar NHG tabel Gebruiksvoorschriften (tabel 25).
NL-CM:9.10.20068 Afleverlocatie 0..1 Afleverlocatie
NL-CM:9.10.22759 AanvullendeWensen 0..* Logistieke en andere aanwijzingen bijvoorbeeld: niet opnemen in GDS, spoed, bewuste afwijking, etc. 
AanvullendeWensenCodelijst
NL-CM:9.10.22760 VerstrekkingsverzoekStatus 1 Status van het verstrekkingsverzoek, bijv. Geannuleerd (Cancelled), Order geplaatst (ordered)
VerstrekkingsverzoekStatusCodelijst
NL-CM:9.10.22274 Toelichting 0..1 Toelichting bij verstrekkingsverzoek.

Deze toelichting kan bijvoorbeeld uitleg bevatten waarom een voorschrijver een verstrekkingsverzoek maakt dat afwijkt van wat gebruikelijk is. Bijvoorbeeld een extra verstrekkingsverzoek dat nodig is omdat de patiënt de medicatie is kwijt geraakt.

48767-8 Verklarend commentaar [interpretatie] in {systeem} (tekstueel)

Kolommen Concept en DefinitieCode: houdt de muis boven de waarde voor meer informatie
Voor uitleg over de gebruikte symbolen, zie de legenda pagina

Example Instances

VerstrekkingsverzoekDatum Te verstrekken hoeveelheid AantalHerhalingen TeVerstrekkenGeneesmiddel Verbruiksperiode BeoogdVerstrekker Afleverlocatie Aanvullende wensen
ProductCode IngangsDatum Einddatum Duur Zorgaanbieder
ZorgaanbiederNaam
13-07-15 40 stuks 0 Metoclopramide zetpil 20mg 40 dagen Apotheek De Gulle Gaper Verpleeghuis De Ronde Vaten
Spoed

Valuesets

AanvullendeWensenCodelijst

Valueset OID: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.2.9.10.1 Binding: Required Status: Active
Conceptnaam Conceptcode Codestelselnaam Codesysteem OID Omschrijving
Spoed 1 Medicatieproces VV aanvullende wensen 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.20.77.5.2.14.2051 Spoed
Niet in GDS 2 Medicatieproces VV aanvullende wensen 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.20.77.5.2.14.2051 Niet in GDS
Bezorgen 3 Medicatieproces VV aanvullende wensen 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.20.77.5.2.14.2051 Bezorgen
In manu medici (IMM) 4 Medicatieproces VV aanvullende wensen 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.20.77.5.2.14.2051 In manu medici (IMM)
Andere waarden zijn niet toegestaan

Opm.: De G-standaard bevat een kopie van de MP waardenlijsten.

VerstrekkingsverzoekStatusCodelijst

Valueset OID: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.2.9.10.2 Binding: Required Status: Active
Conceptnaam Conceptcode Codestelselnaam Codesysteem OID Omschrijving
Active active ActStatus 2.16.840.1.113883.5.14 Actief
Suspended suspended ActStatus 2.16.840.1.113883.5.14 Onderbroken
Aborted aborted ActStatus 2.16.840.1.113883.5.14 Afgebroken
Completed completed ActStatus 2.16.840.1.113883.5.14 Voltooid
Cancelled cancelled ActStatus 2.16.840.1.113883.5.14 Niet gestart
Andere waarden zijn niet toegestaan

Deze bouwsteen in overige publicaties

Bouwsteen verwijzingen

Deze bouwsteen verwijst naar

Deze bouwsteen wordt gebruikt in

Technische specificaties in HL7v3 CDA en HL7 FHIR

Om informatie op basis van zorginformatiebouwstenen uit te wisselen zijn aanvullende, meer technische specificaties nodig.
Niet iedere omgeving kan met dezelfde technische specificaties overweg. Om deze reden zijn er meerdere typen technische specificaties:

  • HL7® versie 3 CDA compatibele specificaties, beschikbaar via de Nictiz ART-DECOR® omgeving
  • HL7® FHIR® compatibele specificaties, beschikbaar via de Nictiz-omgeving op de Simplifier FHIR Registry

Downloads

De bouwsteen is ook beschikbaar als pdf bestand of als spreadsheet

Over deze informatie

De informatie in deze wiki pagina is gebaseerd op de Publicatie 2024
SNOMED CT en LOINC codes zijn gebaseeerd op:

  • SNOMED Clinical Terms versie: 20250331 [R] (maart 2025-editie)
  • LOINC version 2.77

De voorwaarden van gebruik staan op de beginpagina
Deze pagina is gegenereerd op 18/04/2025 11:15:16 met ZibExtraction v. 9.4.9209.40417


Terug naar ZIB overzicht