Ademhaling-v3.2(2024NL): verschil tussen versies

Uit Zorginformatiebouwstenen
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Update bot (overleg | bijdragen)
Nieuwe pagina aangemaakt met '<!-- Hieronder wordt een transclude page aangeroepen --> {{Versions-2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.3.12.5(NL)|1|Ademhaling-v3.2(2024NL)}} <!-- Tot hier de transclude page --> ==Algemeen<!--hdGeneralInformation-->== Naam<!--hdName-->: '''nl.zorg.Ademhaling''' link=Respiration-v3.2(2024EN)<BR> Versie<!--hdVersion-->: '''3.2''' <br> ZIB Status<!--hdStatus-->:Draft<br> Publicatie<!--hdPublication-->: '''2024''' <br> Publicatie status<!...'
 
Update bot (overleg | bijdragen)
Geen bewerkingssamenvatting
Regel 26: Regel 26:
|style="width:250px; "|DCM::ContactInformation.Telecom||*
|style="width:250px; "|DCM::ContactInformation.Telecom||*
|-  
|-  
|style="width:250px; "|DCM::ContentAuthorList||Projectgroep Generieke Overdrachtsgegevens &amp; Kerngroep Registratie aan de Bron
|style="width:250px; "|DCM::ContentAuthorList||Projectgroep Generieke Overdrachtsgegevens & Kerngroep Registratie aan de Bron
|-  
|-  
|style="width:250px; "|DCM::CreationDate||1-4-2016
|style="width:250px; "|DCM::CreationDate||1-4-2016
Regel 54: Regel 54:
|style="width:250px; "|DCM::PublicationStatus||Unpublished
|style="width:250px; "|DCM::PublicationStatus||Unpublished
|-  
|-  
|style="width:250px; "|DCM::ReviewerList||Projectgroep Generieke Overdrachtsgegevens &amp; Kerngroep Registratie aan de Bron
|style="width:250px; "|DCM::ReviewerList||Projectgroep Generieke Overdrachtsgegevens & Kerngroep Registratie aan de Bron
|-  
|-  
|style="width:250px; "|DCM::RevisionDate||31-12-2017
|style="width:250px; "|DCM::RevisionDate||31-12-2017
Regel 95: Regel 95:
|-
|-
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_0#ZIB-94 | ZIB-94 ]]
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_0#ZIB-94 | ZIB-94 ]]
|Aanpassen tekst van Disclaimer, Terms of Use &amp; Copyrights
|Aanpassen tekst van Disclaimer, Terms of Use & Copyrights
|-
|-
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_0#ZIB-154 | ZIB-154 ]]
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_0#ZIB-154 | ZIB-154 ]]
Regel 140: Regel 140:
|-
|-
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_0#ZIB-453 | ZIB-453 ]]
|style="width:75px; "|[[ZIBIssues500_0#ZIB-453 | ZIB-453 ]]
|Wijziging naamgeving ZIB&#39;s en logo&#39;s door andere opzet van beheer
|Wijziging naamgeving ZIB's en logo's door andere opzet van beheer
|}
|}


Regel 178: Regel 178:
rect 203 558 382 608 [[#ToedieningHulpmiddelCodelijst]]
rect 203 558 382 608 [[#ToedieningHulpmiddelCodelijst]]
rect 209 439 330 509 [[#51]]
rect 209 439 330 509 [[#51]]
rect 352 439 473 509 [[MedischHulpmiddel-v4.0(2024NL)]]
rect 352 439 473 509 [[MedischHulpmiddel-v5.0(2024NL)]]
rect 419 44 549 114 [[#45]]
rect 419 44 549 114 [[#45]]
rect 625 439 746 509 [[#48]]
rect 625 439 746 509 [[#48]]
Regel 290: Regel 290:
|colspan ="5" style ="padding-left: 0px"|<span Id=45 Title="EN: ExtraOxygenAdministration">[[Bestand: arrowright.png | 10px | link=]]ExtraZuurstofToediening</span>
|colspan ="5" style ="padding-left: 0px"|<span Id=45 Title="EN: ExtraOxygenAdministration">[[Bestand: arrowright.png | 10px | link=]]ExtraZuurstofToediening</span>
|0..1
|0..1
|Een indicatie die aangeeft of de pati&#235;nt extra zuurstof toegediend krijgt. Additionele informatie kan in dat geval worden vastgelegd in de concepten die deel uit  maken van de container ToegediendeZuurstof.
|Een indicatie die aangeeft of de patiënt extra zuurstof toegediend krijgt. Additionele informatie kan in dat geval worden vastgelegd in de concepten die deel uit  maken van de container ToegediendeZuurstof.
|
|
{|
{|
Regel 303: Regel 303:
|colspan ="5" style ="padding-left: 0px"|<span Id=49 Title="EN: Comment">[[Bestand: arrowright.png | 10px | link=]]Toelichting</span>
|colspan ="5" style ="padding-left: 0px"|<span Id=49 Title="EN: Comment">[[Bestand: arrowright.png | 10px | link=]]Toelichting</span>
|0..1
|0..1
|Opmerking over bijkomende factoren die de ademhaling kunnen be&#239;nvloeden. Bijvoorbeeld, het niveau van angst, pijn, voeding bij zuigelingen, tracheostomie.
|Opmerking over bijkomende factoren die de ademhaling kunnen beïnvloeden. Bijvoorbeeld, het niveau van angst, pijn, voeding bij zuigelingen, tracheostomie.
|
|
{|
{|
Regel 354: Regel 354:
|colspan ="4" style ="padding-left: 0px"|<span Id=50 Title="EN: AdministrationDevice::MedicalDevice">[[Bestand: arrowright.png | 10px | link=]]ToedieningHulpmiddel::MedischHulpmiddel</span>
|colspan ="4" style ="padding-left: 0px"|<span Id=50 Title="EN: AdministrationDevice::MedicalDevice">[[Bestand: arrowright.png | 10px | link=]]ToedieningHulpmiddel::MedischHulpmiddel</span>
|0..1
|0..1
|Hulpmiddel dat gebruikt wordt bij de toediening van extra zuurstof aan de pati&#235;nt.
|Hulpmiddel dat gebruikt wordt bij de toediening van extra zuurstof aan de patiënt.
|
|
|
|
{|
{|
|-
|-
|[[Bestand: block.png | link=MedischHulpmiddel-v4.0(2024NL)]]||[[MedischHulpmiddel-v4.0(2024NL) |MedischHulpmiddel]]
|[[Bestand: block.png | link=MedischHulpmiddel-v5.0(2024NL)]]||[[MedischHulpmiddel-v5.0(2024NL) |MedischHulpmiddel]]
|}
|}
|-style="vertical-align:top; background-color: transparent; "
|-style="vertical-align:top; background-color: transparent; "
Regel 432: Regel 432:
|Valueset OID<!--vsValuesetOID-->: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.2.12.5.3
|Valueset OID<!--vsValuesetOID-->: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.2.12.5.3
|Binding<!--vsBindingTag-->: Extensible
|Binding<!--vsBindingTag-->: Extensible
|Status<!--vsStatusTag-->: Active
|}
|}
{| class="wikitable"  width="60% "
{| class="wikitable"  width="60% "
Regel 440: Regel 441:
|Omschrijving<!--vsDescription-->
|Omschrijving<!--vsDescription-->
|-style="vertical-align:top; "
|-style="vertical-align:top; "
|<span title = "Kussmaul&#39;s respiration (finding)">Kussmaul-ademhaling</span>
|<span title = "Kussmaul's respiration (finding)">Kussmaul-ademhaling</span>
|[https://terminologie.nictiz.nl/art-decor/snomed-ct?conceptId=414563008 414563008]
|[https://terminologie.nictiz.nl/art-decor/snomed-ct?conceptId=414563008 414563008]
|SNOMED CT
|SNOMED CT
Regel 487: Regel 488:
|2.16.840.1.113883.6.96
|2.16.840.1.113883.6.96
|Happende ademhaling
|Happende ademhaling
|-style="vertical-align:top; "
|-style="background-color: #1F497D; color: white; font-weight: bold; "
|Other
|colspan="5"|
|OTH
|-style="vertical-align:top; background-color: #EBF5FB;"
|NullFlavor
|colspan="5"|Waarde Other (OTH) uit codestelsel NullFlavor (OID: 2.16.840.1.113883.5.1008) is toegestaan in deze waardenlijst.<!--vsIncludeOTH-->
|2.16.840.1.113883.5.1008
|Anders
|}
|}
=== DiepteCodelijst===
=== DiepteCodelijst===
Regel 499: Regel 498:
|Valueset OID<!--vsValuesetOID-->: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.2.12.5.2
|Valueset OID<!--vsValuesetOID-->: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.2.12.5.2
|Binding<!--vsBindingTag-->: Extensible
|Binding<!--vsBindingTag-->: Extensible
|Status<!--vsStatusTag-->: Active
|}
|}
{| class="wikitable"  width="60% "
{| class="wikitable"  width="60% "
Regel 525: Regel 525:
|Diepe ademhaling
|Diepe ademhaling
|-style="vertical-align:top; "
|-style="vertical-align:top; "
|<span title = "Depth of respiration varies (finding)">Vari&#235;rende ademhalingsdiepte</span>
|<span title = "Depth of respiration varies (finding)">Variërende ademhalingsdiepte</span>
|[https://terminologie.nictiz.nl/art-decor/snomed-ct?conceptId=248587009 248587009]
|[https://terminologie.nictiz.nl/art-decor/snomed-ct?conceptId=248587009 248587009]
|SNOMED CT
|SNOMED CT
|2.16.840.1.113883.6.96
|2.16.840.1.113883.6.96
|Ademhalingsdiepte varieert
|Ademhalingsdiepte varieert
|-style="background-color: #1F497D; color: white; font-weight: bold; "
|colspan="5"|
|-style="vertical-align:top; background-color: #EBF5FB;"
|colspan="5"|Waarde Other (OTH) uit codestelsel NullFlavor (OID: 2.16.840.1.113883.5.1008) is toegestaan in deze waardenlijst.<!--vsIncludeOTH-->
|}
|}
=== RitmeCodelijst===
=== RitmeCodelijst===
Regel 536: Regel 540:
|Valueset OID<!--vsValuesetOID-->: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.2.12.5.1
|Valueset OID<!--vsValuesetOID-->: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.2.12.5.1
|Binding<!--vsBindingTag-->: Extensible
|Binding<!--vsBindingTag-->: Extensible
|Status<!--vsStatusTag-->: Active
|}
|}
{| class="wikitable"  width="60% "
{| class="wikitable"  width="60% "
Regel 555: Regel 560:
|2.16.840.1.113883.6.96
|2.16.840.1.113883.6.96
|Abnormaal ademhalingsritme
|Abnormaal ademhalingsritme
|-style="background-color: #1F497D; color: white; font-weight: bold; "
|colspan="5"|
|-style="vertical-align:top; background-color: #EBF5FB;"
|colspan="5"|Waarde Other (OTH) uit codestelsel NullFlavor (OID: 2.16.840.1.113883.5.1008) is toegestaan in deze waardenlijst.<!--vsIncludeOTH-->
|}
|}
=== ToedieningHulpmiddelCodelijst===
=== ToedieningHulpmiddelCodelijst===
Regel 561: Regel 570:
|Valueset OID<!--vsValuesetOID-->: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.2.12.5.4
|Valueset OID<!--vsValuesetOID-->: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.2.12.5.4
|Binding<!--vsBindingTag-->: Extensible
|Binding<!--vsBindingTag-->: Extensible
|Status<!--vsStatusTag-->: Active
|}
|}
{| class="wikitable"  width="60% "
{| class="wikitable"  width="60% "
Regel 586: Regel 596:
|2.16.840.1.113883.6.96
|2.16.840.1.113883.6.96
|Non-rebreathing masker
|Non-rebreathing masker
|-style="vertical-align:top; "
|-style="background-color: #1F497D; color: white; font-weight: bold; "
|Other
|colspan="5"|
|OTH
|-style="vertical-align:top; background-color: #EBF5FB;"
|NullFlavor
|colspan="5"|Waarde Other (OTH) uit codestelsel NullFlavor (OID: 2.16.840.1.113883.5.1008) is toegestaan in deze waardenlijst.<!--vsIncludeOTH-->
|2.16.840.1.113883.5.1008
|Anders
|}
|}


Regel 600: Regel 608:
==Bouwsteen verwijzingen<!--ftReferences-->==
==Bouwsteen verwijzingen<!--ftReferences-->==
====Deze bouwsteen verwijst naar<!--ftRefersTo-->====
====Deze bouwsteen verwijst naar<!--ftRefersTo-->====
*[[MedischHulpmiddel-v4.0(2024NL)|MedischHulpmiddel-v4.0]]
*[[MedischHulpmiddel-v5.0(2024NL)|MedischHulpmiddel-v5.0]]
====Deze bouwsteen wordt gebruikt in<!--ftReferredBy-->====
====Deze bouwsteen wordt gebruikt in<!--ftReferredBy-->====
:--
:--
==Technische specificaties in HL7v3 CDA en HL7 FHIR<!--ftHeader-->==
==Technische specificaties in HL7v3 CDA en HL7 FHIR<!--ftHeader-->==
Om informatie op basis van zorginformatiebouwstenen uit te wisselen zijn aanvullende, meer technische specificaties nodig.&lt;BR&gt;Niet iedere omgeving kan met dezelfde technische specificaties overweg. Om deze reden zijn er meerdere typen technische specificaties:<!--ftReferenceIntro-->
Om informatie op basis van zorginformatiebouwstenen uit te wisselen zijn aanvullende, meer technische specificaties nodig.<BR>Niet iedere omgeving kan met dezelfde technische specificaties overweg. Om deze reden zijn er meerdere typen technische specificaties:<!--ftReferenceIntro-->
<ul>
<ul>
<li>HL7&#174; versie 3 CDA compatibele specificaties, beschikbaar via de Nictiz ART-DECOR&#174; omgeving<!--ftArtDecorReference--> {{ArtDecorLinks|2024|12.5}}</li>
<li>HL7® versie 3 CDA compatibele specificaties, beschikbaar via de Nictiz ART-DECOR® omgeving<!--ftArtDecorReference--> {{ArtDecorLinks|2024|12.5}}</li>
<li>HL7&#174; FHIR&#174; compatibele specificaties, beschikbaar via de Nictiz-omgeving op de Simplifier FHIR Registry<!--ftSimplifierReference--> {{SimplefierLinks|2024|Respiration}}</li>
<li>HL7® FHIR® compatibele specificaties, beschikbaar via de Nictiz-omgeving op de Simplifier FHIR Registry<!--ftSimplifierReference--> {{SimplefierLinks|2024|Respiration}}</li>
</ul>
</ul>
==Downloads<!--ftDownloadTitle-->==
==Downloads<!--ftDownloadTitle-->==
De bouwsteen is ook beschikbaar als [[Media:nl.zorg.Ademhaling-v3.2(2024NL).pdf|pdf bestand]] [[File:PDF.png|link=]] of als [[Media:nl.zorg.Ademhaling-v3.2(2024NL).xlsx|spreadsheet]] [[File:xlsx.png|link=]]<!--ftDownloads-->
De bouwsteen is ook beschikbaar als [[Media:nl.zorg.Ademhaling-v3.2(2024NL).pdf|pdf bestand]] [[File:PDF.png|link=]] of als [[Media:nl.zorg.Ademhaling-v3.2(2024NL).xlsx|spreadsheet]] [[File:xlsx.png|link=]]<!--ftDownloads-->
==Over deze informatie<!--ftHeader2-->==
==Over deze informatie<!--ftHeader2-->==
De informatie in deze wiki pagina is gebaseerd op de<!--ftInfoBase--> Prepublicatie 2024-1 <BR>
De informatie in deze wiki pagina is gebaseerd op de<!--ftInfoBase--> Publicatie 2024 <BR>
SNOMED CT en LOINC codes zijn gebaseeerd op:
SNOMED CT en LOINC codes zijn gebaseeerd op:
<ul>
<ul>
<li>SNOMED Clinical Terms versie: 20240331 [R] (maart 2024-editie)</li>
<li>SNOMED Clinical Terms versie: 20250331 [R] (maart 2025-editie)</li>
<li>LOINC version 2.77</li>
<li>LOINC version 2.77</li>
</ul>
</ul>
De voorwaarden van gebruik staan op de beginpagina<!--ftConditions--> [[Bestand:list2.png|link=ZIB_Hoofdpagina<!--wikiMainpage-->]]<BR>
De voorwaarden van gebruik staan op de beginpagina<!--ftConditions--> [[Bestand:list2.png|link=ZIB_Hoofdpagina<!--wikiMainpage-->]]<BR>
Deze pagina is gegenereerd op 23/04/2024 12:12:53 met ZibExtraction v. 9.3.8777.28571<!--ftDate--> <BR>
Deze pagina is gegenereerd op 18/04/2025 11:08:41 met ZibExtraction v. 9.4.9209.40417<!--ftDate--> <BR>
-----
-----
<div style="text-align: right; direction: ltr; margin-left: 1em;" >[[Bestand: Back 16.png| link= ZIB_Publicatie<!--wikiReleasePage-->_2024(NL)]] [[ZIB_Publicatie<!--wikiReleasePage-->_2024(NL) |Terug naar ZIB overzicht<!--hdBackToMainPage--> ]]</div>
<div style="text-align: right; direction: ltr; margin-left: 1em;" >[[Bestand: Back 16.png| link= ZIB_Publicatie<!--wikiReleasePage-->_2024(NL)]] [[ZIB_Publicatie<!--wikiReleasePage-->_2024(NL) |Terug naar ZIB overzicht<!--hdBackToMainPage--> ]]</div>

Versie van 18 apr 2025 10:40



Algemeen

Naam: nl.zorg.Ademhaling
Versie: 3.2
ZIB Status:Draft
Publicatie: 2024
Publicatie status: Unpublished
Publicatie datum:


Terug naar ZIB overzicht

Metadata

DCM::CoderList Kerngroep Registratie aan de Bron
DCM::ContactInformation.Address *
DCM::ContactInformation.Name *
DCM::ContactInformation.Telecom *
DCM::ContentAuthorList Projectgroep Generieke Overdrachtsgegevens & Kerngroep Registratie aan de Bron
DCM::CreationDate 1-4-2016
DCM::DeprecatedDate
DCM::DescriptionLanguage nl
DCM::EndorsingAuthority.Address
DCM::EndorsingAuthority.Name PM
DCM::EndorsingAuthority.Telecom
DCM::Id 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.3.12.5
DCM::KeywordList Ademhaling
DCM::LifecycleStatus Draft
DCM::ModelerList Kerngroep Registratie aan de Bron
DCM::Name nl.zorg.Ademhaling
DCM::PublicationDate
DCM::PublicationStatus Unpublished
DCM::ReviewerList Projectgroep Generieke Overdrachtsgegevens & Kerngroep Registratie aan de Bron
DCM::RevisionDate 31-12-2017
DCM::Supersedes nl.zorg.Ademhaling-v3.1
DCM::Version 3.2
HCIM::PublicationLanguage NL

Revision History

Publicatieversie 1.0 (01-04-2015)

ZIB-113 Uitbreiding bouwsteen OverdrachtAdemhalingsfrequentie
ZIB-308 Prefix Overdracht weggehaald bij de generieke bouwstenen
ZIB-361 Naamgeving concept Opmerking aangepast
ZIB-364 Code aanpassen in RitmeCodelijst
ZIB-365 AdemhalingspatroonCodelijst aanvullen en qua naamgeving aanpassen
ZIB-366 Aanpassen conceptnaam ToegevoerdeZuurstof

Incl. algemene wijzigingsverzoeken:

ZIB-94 Aanpassen tekst van Disclaimer, Terms of Use & Copyrights
ZIB-154 Consequenties opsplitsing Medicatie bouwstenen voor overige bouwstenen.
ZIB-200 Naamgeving SNOMED CT in tagged values klinische bouwstenen gelijk getrokken.
ZIB-201 Naamgeving OID: in tagged value notes van klinische bouwstenen gelijk getrokken.
ZIB-309 EOI aangepast
ZIB-324 Codelijsten Name en Description beginnen met een Hoofdletter
ZIB-326 Tekstuele aanpassingen conform de kwaliteitsreview kerngroep 2015

Publicatieversie 1.0.1 (22-05-2015)

ZIB-407 pag 31 incorrecte (oude) naam van bouwsteen staat vermeld
ZIB-398 Tagged value NL-CM:10.1.4 ProductType onjuist

Publicatieversie 1.0.2 (16-07-2015)

ZIB-415 Onjuiste SNOMED CT code in codelijst AfwijkendAdemhalingspatroonCodelijst
ZIB-416 SNOMED CT code onjuist in RitmeCodelijst.

Publicatieversie 3.0 (01-05-2016)

ZIB-453 Wijziging naamgeving ZIB's en logo's door andere opzet van beheer

Publicatieversie 3.1 (04-09-2017)

ZIB-431 Gebruik van LOINC en SNOMED CT in vitale functies gerelateerde zorginformatiebouwstenen
ZIB-441 SNOMED CT: 165033004, Respiratory flow rate
ZIB-549 De Engelse naam van de bouwsteen en het rootconcept zijn niet correct
ZIB-564 Aanpassing/harmonisatie Engelse conceptnamen

Publicatieversie 3.2 (31-01-2020)

ZIB-924 DefintionCodes zib nl.Ademhaling 3.1

Concept

Bij de ademhaling of respiratie stroomt er lucht naar en van de longen, waar de gasuitwisseling plaatsvindt, waarbij zuurstof vanuit de lucht wordt opgenomen in het bloed en koolstofdioxide wordt afgegeven aan de lucht. Observaties van de spontane ademhaling zoals deze meestal geregistreerd worden als onderdeel van de observatie van de vitale functies.

Purpose

Het observeren van de spontane ademhaling van een persoon, inclusief het vastleggen van de ademhalingsfrequentie, diepte en het ritme, wordt gedaan om een indruk te krijgen van de gezondheidstoestand van het pulmonaire systeem van de patiënt.

Information Model


#ToedieningHulpmiddelCodelijst#51MedischHulpmiddel-v5.0(2024NL)#45#48#47#46#AfwijkendAdemhalingspatroonCodelijst#DiepteCodelijst#RitmeCodelijst#44#43#42#39#40#41#49


Type Id Concept Card. Definitie DefinitieCode Verwijzing
NL-CM:12.5.1 Ademhaling Rootconcept van de bouwsteen Ademhaling. Dit rootconcept bevat alle gegevenselementen van de bouwsteen Ademhaling.
422834003 Evaluatie van ademhaling
NL-CM:12.5.2 Ademfrequentie 0..1 De waarde van de gemeten ademhalingsfrequentie. De ademhalingsfrequentie betreft het aantal ademhalingen per minuut.
9279-1 Respiratory rate
NL-CM:12.5.4 AdemhalingDatumTijd 1 Datum en eventueel tijd van de meting.
NL-CM:12.5.5 Ritme 0..1 Het ritme of de regelmaat van de ademhaling.
48064009 Ademhalingsritme
RitmeCodelijst
NL-CM:12.5.6 Diepte 0..1 De diepte van de ademteugen.
271626009 Diepte van ademhaling
DiepteCodelijst
NL-CM:12.5.7 AfwijkendAdemhalingspatroon 0..1 Specifieke, abnormale ademhalingspatronen.
278907009 Ademhalingspatroon
AfwijkendAdemhalingspatroonCodelijst
NL-CM:12.5.12 ExtraZuurstofToediening 0..1 Een indicatie die aangeeft of de patiënt extra zuurstof toegediend krijgt. Additionele informatie kan in dat geval worden vastgelegd in de concepten die deel uit maken van de container ToegediendeZuurstof.
16206004 Zuurstoftoevoer
NL-CM:12.5.3 Toelichting 0..1 Opmerking over bijkomende factoren die de ademhaling kunnen beïnvloeden. Bijvoorbeeld, het niveau van angst, pijn, voeding bij zuigelingen, tracheostomie.
48767-8 Verklarend commentaar [interpretatie] in {systeem} (tekstueel)
NL-CM:12.5.8 ToegediendeZuurstof 0..1 Container van het concept ToegediendeZuurstof. Deze container bevat alle gegevenselementen van het concept ToegediendeZuurstof.
NL-CM:12.5.10 FlowRate 0..1 De hoeveelheid toegediende zuurstof. De waarde ligt tussen 0.0 en 50.0 l/min.
427081008 Stroomsnelheid van toegediende zuurstof
NL-CM:12.5.9 FiO2 0..1 De fractionele inspiratoire zuurstof concentratie. Waarde ligt tussen 0.0 en 1.0, met een normale waarde van 0.21 (geen extra zuurstoftoediening).
250774007 Fractionele inspiratoire zuurstofconcentratie
NL-CM:12.5.13 ToedieningHulpmiddel::MedischHulpmiddel 0..1 Hulpmiddel dat gebruikt wordt bij de toediening van extra zuurstof aan de patiënt.
MedischHulpmiddel
NL-CM:10.1.3 ProductType Type toedieningshulpmiddel.
ToedieningHulpmiddelCodelijst

Kolommen Concept en DefinitieCode: houdt de muis boven de waarde voor meer informatie
Voor uitleg over de gebruikte symbolen, zie de legenda pagina

Example Instances

Ademhaling
Ritme Normaal ademhalingsritme
Diepte Normale ademhalingsdiepte
AfwijkendAdemhalingspatroon -
Ademfrequentie 15/min
AdemhalingDatumTijd 11-03-2015 14:47
ExtraZuurstofToediening Ja
Toelichting -
ToegediendeZuurstof
FlowRate 2 l/min
FiO2 0,29l
ToedieningHulpmiddel
ProductType Neusbril

References

1. Parelsnoer DCM Ademhalingsfrequentie v0.4 [Online] Beschikbaar op: http://www.nictiz.nl/uploaded/FILES/htmlcontent/dcm/parelsnoer/nl.parelsnoer.Ademhalingsfrequentie.v0.4.pdf [Geraadpleegd: 23 februari 2015].

2. openEHR-EHR-OBSERVATION.respiration.v1 [Online] Beschikbaar op: http://www.openehr.org/knowledge/ [Geraadpleegd: 23 februari 2015].

Valuesets

AfwijkendAdemhalingspatroonCodelijst

Valueset OID: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.2.12.5.3 Binding: Extensible Status: Active
Conceptnaam Conceptcode Codestelselnaam Codesysteem OID Omschrijving
Kussmaul-ademhaling 414563008 SNOMED CT 2.16.840.1.113883.6.96 Ademhaling volgens Kussmaul
Cheyne-Stokes-ademhaling 309155007 SNOMED CT 2.16.840.1.113883.6.96 Ademhaling volgens Cheyne-Stokes
Atactische ademhaling 39106000 SNOMED CT 2.16.840.1.113883.6.96 Atactische ademhaling
Apneuse 70185004 SNOMED CT 2.16.840.1.113883.6.96 Apneustische ademhaling
Clusterademhaling 7013003 SNOMED CT 2.16.840.1.113883.6.96 Cluster ademhaling
Apneu 1023001 SNOMED CT 2.16.840.1.113883.6.96 Apneu
Verlengd exspirium 248586000 SNOMED CT 2.16.840.1.113883.6.96 Verlengde expiratoire fase
Happende ademhaling 23141003 SNOMED CT 2.16.840.1.113883.6.96 Happende ademhaling
Waarde Other (OTH) uit codestelsel NullFlavor (OID: 2.16.840.1.113883.5.1008) is toegestaan in deze waardenlijst.

DiepteCodelijst

Valueset OID: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.2.12.5.2 Binding: Extensible Status: Active
Conceptnaam Conceptcode Codestelselnaam Codesysteem OID Omschrijving
Normale ademhalingsdiepte 301284009 SNOMED CT 2.16.840.1.113883.6.96 Normale ademhalingsdiepte
Oppervlakkige ademhaling 386616007 SNOMED CT 2.16.840.1.113883.6.96 Oppervlakkige ademhaling
Diepe ademhaling 289123006 SNOMED CT 2.16.840.1.113883.6.96 Diepe ademhaling
Variërende ademhalingsdiepte 248587009 SNOMED CT 2.16.840.1.113883.6.96 Ademhalingsdiepte varieert
Waarde Other (OTH) uit codestelsel NullFlavor (OID: 2.16.840.1.113883.5.1008) is toegestaan in deze waardenlijst.

RitmeCodelijst

Valueset OID: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.2.12.5.1 Binding: Extensible Status: Active
Conceptnaam Conceptcode Codestelselnaam Codesysteem OID Omschrijving
Normaal ademhalingsritme 5467003 SNOMED CT 2.16.840.1.113883.6.96 Normaal ademhalingsritme
Abnormaal ademhalingsritme 85617008 SNOMED CT 2.16.840.1.113883.6.96 Abnormaal ademhalingsritme
Waarde Other (OTH) uit codestelsel NullFlavor (OID: 2.16.840.1.113883.5.1008) is toegestaan in deze waardenlijst.

ToedieningHulpmiddelCodelijst

Valueset OID: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.2.12.5.4 Binding: Extensible Status: Active
Conceptnaam Conceptcode Codestelselnaam Codesysteem OID Omschrijving
Neusbril 336623009 SNOMED CT 2.16.840.1.113883.6.96 Neusbril
Venturi-masker 428285009 SNOMED CT 2.16.840.1.113883.6.96 Venturi masker
Non-rebreathing mask 427591007 SNOMED CT 2.16.840.1.113883.6.96 Non-rebreathing masker
Waarde Other (OTH) uit codestelsel NullFlavor (OID: 2.16.840.1.113883.5.1008) is toegestaan in deze waardenlijst.

Deze bouwsteen in overige publicaties

Bouwsteen verwijzingen

Deze bouwsteen verwijst naar

Deze bouwsteen wordt gebruikt in

--

Technische specificaties in HL7v3 CDA en HL7 FHIR

Om informatie op basis van zorginformatiebouwstenen uit te wisselen zijn aanvullende, meer technische specificaties nodig.
Niet iedere omgeving kan met dezelfde technische specificaties overweg. Om deze reden zijn er meerdere typen technische specificaties:

  • HL7® versie 3 CDA compatibele specificaties, beschikbaar via de Nictiz ART-DECOR® omgeving
  • HL7® FHIR® compatibele specificaties, beschikbaar via de Nictiz-omgeving op de Simplifier FHIR Registry

Downloads

De bouwsteen is ook beschikbaar als pdf bestand of als spreadsheet

Over deze informatie

De informatie in deze wiki pagina is gebaseerd op de Publicatie 2024
SNOMED CT en LOINC codes zijn gebaseeerd op:

  • SNOMED Clinical Terms versie: 20250331 [R] (maart 2025-editie)
  • LOINC version 2.77

De voorwaarden van gebruik staan op de beginpagina
Deze pagina is gegenereerd op 18/04/2025 11:08:41 met ZibExtraction v. 9.4.9209.40417


Terug naar ZIB overzicht